Oyun

Epic Games Store 2019 Rakamlarını Açıkladı

Steam’e rakip olarak çıkan Epic Games Store çıktığı ilk günden itibaren kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. İşte Epic Games Store’un 2019 rakamları. 

Fortnite ile kasasını dolduran Epic Games, Epic Games Store’u hayata geçirmişti. Epic Games’in paylaştığı blog gönderisi ile birlikte Epic Games Store’un 2019 yılı performansı ortaya çıkmış oldu. 

2020 yılında da oyun severlere ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam edeceğini açıklayan Epic Games Store, kullanıcıların 2019 yılı içerisinde toplamda 680 milyon dolarlık bir harcama yaptığını açıkladı. Epic Games açıklamasında 680 milyon dolardan 215 milyon dolarlık kısmın üçünlü parti bilgisayar oyunlarından geldiği açıklandı. Epic Games açıklamasında ayrıca Epic Games Store üzerinden kullanıcıların 200 milyonun üzerinde ücretsiz oyun aldığını açıkladı.

Başarılarla Geçen Bir Yıl

Epic Games açıklamasında ayrıca kullanıcı sayısını da açıkladı. 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğunu açıklayan Epic Games’in bu açıklamasının ardından en aktif kullanıcı kitlesinin yüzde 17.2’lik bir oranla ABD bulunurken, ikinci sırada ise Rusya yer aldı. Türkiye ise 15. Sırada yer aldı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı