Oyun

Epic Games’in Gelecek Hafta Sunacağı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Epic Games Store tarafından her hafta oyuncular için sunulan yeni ücretsiz oyunlar bu hafta da açıklandı. Bilindiği gibi şirket oyunları genelde bir hafta önceden yayınlıyor. Epic Games bu hafta da, gelecek hafta ücretsiz erişime açılacak oyunları açıkladı. Şirket, gelecek hafta Steam fiyatı toplam 40 TL olan AER – Memories of Old ve Stranger Things 3: The Game oyunlarını ücretsiz sunacağını duyurdu.

Toplamda 40 TL’lik Steam fiyatına sahip olan AER – Memories of Old ve Stranger Things 3: The Game’in kullanıcılar için ücretsiz olacağı belirtildi. Pathway isimli oyunu bu hafta  ücretsiz sunan Epic Games, yeni oyunları 26 Haziran tarihinde ücretsiz erişime açacağını duyurdu. Bu haftaki oyun için son ücretsiz kullanım tarihi 25 Haziran 2020 saat 18.00 olarak belirtildi. Gelecek haftanın oyunları olan AER – Memories of Old şu an Steam üzerinden indirimli olarak 8.40 TL’ye satılıyor. Stranger Things 3: The Game ise 32 TL’den satışa sunuldu. Belirtmek gerekirse Stranger Things 3: The Game; aksiyon, macera, retro ve korku türlerinin bir karışımı olarak biliniyor. 

Öte yandan Microsoft’un oyun platformu Xbox Gamepass için Haziran ayında gelecek oyunlar netleşti. Microsoft’un hazırladığı Xbox Gamepass platformu, her ay oyunculara bir dizi oyunu ek ücret ödemeden oynama imkanı sağlıyor. Haziran ayı içinde Xbox Gamepass oyun listesine dahil olacak oyunlara bakılacak olursa;

No Man’s Sky (Xbox & PC)
Dungeon of the Endless (Xbox & PC)
Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMix (Xbox)
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (Xbox)
Battlefleet Gothic Armada 2 (PC)
Battletech (PC)

18 Haziran’da ise;

Bard’s Tale Remastered and Resnarkled (Xbox & PC)
Thronebreaker (Xbox) oyunları listeye dahil olacak.

Sony uzun süredir merakla beklenen PlayStation 5’in (PS5) lansmanın tarihini ve saatini açıkladı. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 etkinliğinin yeni tarihi 11 Haziran oldu. Etkinlik Türkiye saatiyle bu gece 23.00’da başlayacak. Sony, geçtiğimiz haftalarda yapılması beklenen lansmanı erteleyerek “Şu an, bir kutlama için uygun bir zaman değil; şu anda geride durup duyulması daha önemli olan seslerin işitilmesine izin vermek gerekiyor” açıklamasında bulunmuştu.

PlayStation 5’in Teknik Özellikleri Neler?

PlayStation 5, Depolama; Custom 825GB SSD, Optik Sürücü; 4K UHD Blu-ray Drive, RAM ;16GB GDDR6/256-bit, CPU;8x Zen 2 Cores at 3.5GHz (variable frequency)
GPU;10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz RDNA 2, GPU Mimarisi; Özelleştirilmiş RDNA 2 özellikleri ile geliyor. 3 boyutlu ses desteği, HRTF ayarı ile beraber sesin kulağımız tarafından sesin 360 derece olarak algılanabilmesi imkanını sunuyor.

Ps5’te en çok dikkat edilen özelliklerden birinin SSD olduğu belirtildi. Sadece saniyenin 1/4’i gibi bir zamanda 2 GB’lik verinin yüklenebileceği, yükleme ekranlarının bile görülmeyeceği ifade edildi. Ps5’in 1 saniye sonrasını bile önbelleğe atacağı belirtildi. Yükleme süreleri konusunda ve yapımcılara sağlayacağı kolaylık açısında dikkat çeken Ps5’e Custom Flash Controller desteği de eklendi. Ayrıca PS5 SSD’si saniyede 5.5 GB okuma yapabiliyor. PS5’te harici disk desteği de olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı