Oyun

Epic Games’in Ücretsiz Oyun Sistemi Değişiyor

Epic Games Store, her hafta verdiği ücretsiz oyunlar oyuncuların erişiminde bazı geçici değişiklikler yapma kararı aldı. Ancak oyuncuların endişelenmesine gerek yok çünkü bu değişikliğin getirdiği koşulu çoğu oyuncu karşılamış durumda.

Fortnite’ın yükselişe ile eski günlerindeki gibi çıkışa geçen Epic Games, kendini sadece oyun ve Unreal Engine 4 oyun motoru ile sınırlamamış ve Epic Games Store adını verdiği yeni de bir oyun platformunu hizmete sokmuştu. Bu platform üzerinden hem kendi yayınladığı oyunları satıp hem de üçüncü parti firmaların oyunlarını dağıtan şirket, bazı oyunları geçici süreliğine platformuna özel yaparak Steam’e rakip olmaya çalışmıştı. Rekabet bir yana dursun, oyuncular aslında Epic Games’i her hafta verdiği ücretsiz oyunlar ile tanıyor diyebiliriz. Bugün yetkililerden gelen açıklamaya bakılırsa Epic Games bu ücretsiz oyun dağıtımı politikasında değişime gideceğini açıkladı. Ancak endişelenmeyin, çünkü oyunlar her hafta olduğu gibi ücretsiz verilmeye devam edecek. Ücretsiz oyun politikasının getirdiği değişiklik oyuncuları fazla etkilemeyecek, sadece oyunları indirirken biraz karışıklığa yol açacak gibi duruyor.

Epic Games'in Ücretsiz Oyun Sistemi Değişiyor

İki adımlı kimlik doğrulaması ücretsiz oyunlar için zorunlu olacak

Epic Games aldığı yeni kararla birlikte, bugünden itibaren ücretsiz oyunları indirmek için iki adımlı doğrulama faktörü özelliğini zorunla hale getirdiğini açıkladı. Bu zorunluluk ücretsiz verilen oyunları ve çoktan kimlik doğrulaması yapmış oyuncuları etkilemeyecek. Ancak kullanıcılar dağıtılan ücretsiz oyunları indirmek için birkaç gerekli adımı yerine getirmek zorunda kalacak. Epic Games Store yetkililerinin aldığı bu kararının arkasında kullanıcılarının Epic Games hesaplarının güvenliğini arttırmak gibi bir sebep yatıyor. Birçok platform ve oyunda olan bu sistemin Epic Games’e gelmesi de güzel bir adım diyebiliriz.

Epic Games hesabında iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Öncelikle telefonunuza Google Authentication gibi kimlik doğrulama uygulaması yüklemeniz gerekmektedir. Bu noktada size tavsiyemiz örnekte de belirttiğimiz üzere Google Authentication. Kimlik doğrulama uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra Epic Games Store’un internet sayfasına giderek hesabınıza girmelisiniz. Ardından sağ üstte yazan kullanıcı adınızın üstüne gelip ‘Hesap’ butonuna tıklamalı ve açılan sayfada ‘Şifre ve Güvenlik’ kısmına girmelisiniz. Bu sayfanın biraz alt kısmında İki Aşamalı Kimlik Doğrulama başlığının altındaki ‘Doğulayıcı Uygulamayı Etkinleştir’ butonuna tıklamalısınız. Butona tıkladıktan sonra önünüze gelen QR kodunu telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı kullanarak taratmalısınız. Kodu tarattıktan sonra telefonunuza yazan kodu ‘Elle Giriş Anahtarı’ kısmına yazdıktan sora kimlik doğrulamayı başarıyla yerine getirmiş olursunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı