Oyun

Epic’in Ücretsiz Yayınlayacağı İki Oyun Sızdırıldı!

Epic Games Store ve mağazanın yeni üyeleri için kesinlikle heyecan verici bir hafta geçirdik. Malum, Epic resmen şov yaparak GTA V’i ücretsiz yayınladı ve bu inanılmaz rağbet gördü. Oyun çıkalı 7 sene olmasına rağmen hala daha beğeniyle oynandığı için oyuncular bu fırsatı kaçırmadı.

Oyunu ücretsiz temin etmek için yalnızca 2 aşamalı doğrulaması açılmış bir Epic hesabına sahip olmak yeterliydi. İlgi o kadar yüksek oldu ki Epic’in sunucuları çöktü. GTA V’i indirmeyi başaranlar ise Rockstar Games’in çevrimiçi sunucularına akın ettiler ve burada da yoğunluğa yol açtılar.

GTA V’i ücretsiz yayınladıktan sonra Epic Games Store’un bilinirliğini artırdığını söyleyebilmek mümkün.

Civ6’yı ücretsiz yaptılar

Bu haftanın başında Epic, GTA V’in ardından Civilization VI’yi ücretsiz hale getirdi. Bu oyun 2016’da çıkmış olmasına rağmen dönüş bazlı strateji yapımı olduğu için GTA V kadar popüler değil elbette. Ancak kendine has bir oyuncu kitlesi olduğu muhakkak. Hem zaten ücretsiz olduğu çoğu oyuncu kütüphanesinde durmasını istediği için oyunu sepetine eklemiş durumda.

Fakat görünen o ki mağaza bununla da yetinmeyecek. Reddit’te yer alan sızıntı kaynaklı bir görselde Epic Games Store’un önümüzdeki haftalarda ücretsiz hale getireceği iki büyük oyun daha görüntülendi. 

Listedeki ilk iki oyun doğru çıktı

Normalde bu görsel çok daha önceden paylaşılmıştı. Ancak görüntü kalitesi düşüktü ve herhangi bir kaynak belirtilmiyordu. Bu yüzden insanlar haklı olarak doğru olmadığını düşündüler. Fakat görselde yer alan Grand Theft Auto V ve Civilization VI oyunları gerçekten de ücretsiz hale geldi. Hal böyle olunca devamında yer alan iki oyunun da ücretsiz olacağına dair beklentiler güç kazandı.

Buna göre Civilization VI’dan sonra Borderlands: The Handsome Collection ücretsiz olarak yayınlanacak. Sonrasında ise oyuncular ARK: Survival Evolved oyununu bedava indirebilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı