Oyun

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Corona virüsü sebebiyle siz de evden çalışan oyuncular arasındaysanız ve oynayacak oyun bulamıyorsanız, bu macera oyunları listemiz tam size göre olabilir. Sizleri birbirinden farklı dünyalara götürüp farklı durumların içine sokacak olan x oyunluk macera oyunları listemize gelin hep beraber göz atalım.

1- Batman Arkham Serisi

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Listemize DC evreninin en çok ön planda olan kahramanlarından biri olan Gotham’ın Kara Şövalyesi Batman’in oyunları ile başlayalım. Çıkış yaptığı dönemde dövüş mekanikleriyle çağ açan ve kendinden sonra gelen bir çok oyuna rol model olan Batman oyunları, bizleri önce Arkham Origins ile suikastçıların peşine takıyor, Arkham Asylum ile deliler hastanesine kapatıyor, Arkham City ile Joker ve Dr Strange mücadeleye sürüklüyor ve serinin son oyunu Arkham Knight ile de gizemli bir düşman olan Arkham Kinght ve Scarecrow ile Gotham’da mücadele etmeye götürüyor.

2- The Wolf Among Us

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Listemize macerayı farklı bir yere taşıyarak devam edelim. Çocukluğumuzdan tanıdığımız Pamuk Prenses, Oduncu, Güzel ve Çirkin gibi birçok masal kahramanı kendi diyarlarından sürgün edilerek New York’da bir apartmanda yaşamaya başlar. Masal diyarını kötü karakteri olan Kötü Koca Kurt Bigby, masal kahramanlarının kurduğu yeni toplumun şerifi olmuştur. Bigby’nin kontrolünü ele aldığımız oyunda Fable topluluğunu derinden etkileyen bir cinayeti araştırarak maceramıza başlıyoruz.

3- Dishonored

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Dishonored bizleri kara veba kırıp geçirdiği Dunwall şehrine götürüyor. Kraliçe’nin koruması Corvo Attano’yu yönettiğimiz oyunun ilk dakikalarından Kraliçemiz suikaste uğrayıp kızı kaçırılıyor. Suikast bizim üstümüze kalınca Corvo ile adımızı temize çıkarıp Kraliçenin kızını kurtarmak için komplo ve entrika dolu bir maceraya çıkıyoruz.

4- Dying Light

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Techland tarafından geliştirilen Dying Light, parkur mekanikleri ile ön plana çıkan zombi temalı bir açık dünya oyunu. Gizemli bir virüs salgını sebebiyle zombi yuvasına dönmüş kurgusal bir şehir Harran’da gündüzleri erzak ve görev peşinde koşarken, geceleri de hayatta kalmak için çatıdan çatıya atlayacaksınız. Ve tüm bu işleri yaparken devlet tarafından gönderilmiş bir ajan olduğumuz için gizli işlerin peşinde de koşacağız.

5- L.A. Noire

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının belki de en gerçekçi yüz animasyonlarına sahip L.A. Noire bizleri 1947 yılının Los Angeles’ındaki bir dedektifin hayatına götürüyor. Cole Phelps adındaki bir dedektifi yönetiyoruz. Cinayet mahallerine gittiğimiz, suçluların peşinde koştuğumuz ve olayları bazen sorgu odasında bazen de çatışmada çözdüğümüz L.A. Noire mutlaka oynanması gereken bir oyun.

6- Tomb Raider

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Lara Croft’u herhalde bilmeyen oyuncu kalmamıştır. 2013 yılında seriye soft reboot atıldıktan sonra piyasaya çıkan Tomb Rader, Lara Croft’un maceracı kimliğine doğru giden yolda ilk adımı atıyor. Gemi kazası sonrası Yamatai adasında mahsur kalan Lara, Güneş Kraliçesi Himiko efsanesini araştırmak için maceraya çıkıyor.

7- Hand of Fate

Evden Çalışanlara Tavsiye Macera Oyunları

Listemizi ilginç bir oyun ile sonlandıralım. Hand of Fate’de gizemli bir oyun ustasıyla masaya oturuyorsunuz ve ortaya açtığı kartlar üzerinde piyonunuzu ilerletiyorsunuz. Her kart destesinin sonunda sizleri tehlikeli bir düşman bekleyecek ve yol boyunca yaptığınız seçimler sizleri bazen mutlu ederken bazen de zor durumla sokacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı