Oyun

Facebook’tan Canlı Yayın Özelliği!

Çok yaygın bir şekilde kullanılan Twitch ve Youtube uygulamaları oyun konusunda çok fazla bir rakibe sahip değil. Fakat Facebook’un yapacak olduğu uygulama, dengeleri değiştirecek gibi duruyor. Edinilen bilgilere göre Facebook’un çıkaracağı özel mobil uygulaması ile Twitch ve Youtube‘a rakip olacak. Uygulama kullanıcılarının, bu üç uygulama arasında hangisini daha çok tercih edeceklerini ve seçeceklerini de zaman gösterecek.

Yayınlanan bir habere göre Facebook tarafından çok yakında mobil bir oyun tanıtılacak. Bu uygulama oldukça yenilikçi duruyor ve yayın toplulukları tarafından daha çok kullanılacağı yetkililer tarafından belirtiliyor. Bu uygulama sayesinde insanlar gündelik oyunları da bulabilecek. Bu uygulamanın 20 Nisan tarihinde piyasaya sürüleceği biliniyor. Oyun ilk çıktığı zaman sadece Android cihazlarda kullanılabilecek. Apple’dan alınacak onay sonrasında ise uygulama iOS cihazlarından da uygulamaya erişilebilecek.

Gaming’in bir süredir hızlı bir şekilde büyümesi ve izleyiciler tarafındaki beğenilmesi sebebi ile Facebook’un harekete geçtiği söyleniyor.

Korona virüsü sebebi ile insanların evde kaldığı bir zamanda uygulamayı çıkaracak olması da zamanlama stratejisinin çok yerinde olduğu görülüyor.

Normal de tanıtımın haziran ayında yapılması planlanıyordu. Salgın sebebi ile tarihi öne çektiler.

Fidji Simo’nun yaptığı açıklamada oyuna yatırım yapmanın kendileri açısından önemli bir öncelik haline geldiğini, oyunların insanları birbirine bağladığını düşündüklerini, bu durum sadece pasif tüketimden ziyade etkileşim ve insanları bir araya getiren bir eğlence olarak gördüklerini açıkladı. Sözleri ile gelecek olan uygulamanın şirket açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Facebook yıllardır oyunlara yatırım yaparak farklı içerikler oluşturduğu ortaklıklar kurmuştur. Fakat Uzun soluklu oyunlar söz konusu olduğunda Twitch ve Youtube’nin gerisinde kaldığı açık.

Facebook rakiplerini geçebilmek için eklediği ‘’ Canlı Yayınla Düğmesi ‘’ ile oyuncuların akışa bağlanmalarını kolaylaştırmayı düşünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı