Oyun

Fallout 4: New Vegas’dan Yeni Bir Video Geldi

Fallout: New Vegas’ı severek oynamış bir grup mod yapımcısı, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Fallout 4: New Vegas için yeni bir video paylaştı. Fallout 4’ün içerisinde Fallout: New Vegas’ı yenilenmiş grafikler ve ses sanatçılarıyla yeniden oluşturan mod ypaımcılarının gayet harika bir çıkardığı söylenebilir.

Birçok oyuncuya Fallout sorulduğunda akıllarına gelen ilk oyunlar şüphesiz Fallout 4 ve Fallout New Vegas olur. Oyun dünyasının rol yapma açısından en başarılı yapımlarından biri olarak gösterilen Fallout: New Vegas sonrası Fallout 4 basitleştirilmiş rol yapma elementleri sebebiyle oldukça ağır şekilde eleştirilmiş fakat aksiyon tarafıyla işi kurtarmayı başarmıştı. Ancak Fallout: New Vegas sevgisi bitmeyen bazı mod yapımcıları Fallout 4’de New Vegas’ı yeniden yapmaya başlamıştı. Eğer bu mod başarılı bir şekilde çıkış yaparsa teknik açıdan da iyi çalışan bir Fallout: New Vegas görmüş olacağız. Ancak mod hazır olmadan önce daha yapılması gereken birçok iş olduğunu hatırlatalım. Yayınlanan son video ise oyunun ilk saatlerinde karşılaştığımız bir NPC ile ilgili. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Fallout 4: New Vegas modu ekibi Fallout 4’ü kullanarak grafiksel geliştirmeler ve yeni bir ses kadrosu ile Fallout: New Vegas’ı yeniden yapmayı hedefliyor. Yukarıda izlediğiniz video ise mod ekibinin atmosfer, grafik ve seslendirme konusunda her ne kadar iyi bir iş çıkardığını gösteriyor. Hayran yapımı bu mod her ne kadar çok etkileyici gözükse de modun tamamlanmış hali Bethesda ile bazı yasal sıkıntılara girebilir. Çünkü buna benzer daha önce birçok projeye başlanmış ve hepsi iptal edilmişti. Son olarak Red Dead Redemption oyunu GTA 5 oyunuyla yeniden yaratılmaya başlanmış fakat mod Rockstar tarafından yasal sebeplerden ötürü iptal edilmişti.

Fallout 4 halihazırda gerek ana oyunu gerek ek paketleriyle oyunculara yapılacak iş ve keşfedilecek birçok yer vermişken, oyuncuların hala daha markanın ismini büyütmeye ve haritayı genişletmeye çalışması takdire şayan bir hareket. Bu modun nasıl gelişeceği ve geliştirme aşaması bittiğinde ortaya nasıl bir ürünün çıkacağını görmek oldukça ilginç olacak. Ancak bu modun resmi bir stüdyo tarafından geliştirilmediğini ve o yüzden geliştirilme süresinin normalden uzun olabileceğini söyleyelim. Fakat yine de beklemeye değer gibi gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı