Oyun

Fallout 76 Sahiplerine Bethesda’dan Sürpriz

Geliştiriciliğini Bethesda’nın üstlendiği Fallout 76’nın Steam’deki çıkışına yakın bir süre kala oyuncuları memnun edecek bir sürpriz geldi. Bethesda halihazırda oyuna PC platformdan sahip olanlara Steam sürümünü ücretsiz vermeyi teklif etti.

Çıkış yaptığı ilk günden beri fiyasko üstüne fiyaskoya imza atan, hem oyuncular hem de basın tarafından olumsuz eleştiri yağmuruna tutulan Fallout 76 satış anlamında çok iyi bir grafik çizememişti. Hatta öyle ki Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı teknoloji mağazaları oyunu daha ikinci haftasından %90 indirime sokmuş ve oyun kolu, konsol gibi ürünler alanlara ücretsiz vermeye başlamıştı. Oyunun başarısızlığından sonra açıklama yapan Bethesda’nın önde gelen ismi Todd Howard, oyunun başarısızlığının farkında olduklarını ve pes etmeyip düzeltmek için çalışacaklarını söylemişti.

Fallout 76 sahiplerine Steam sürümü ücretsiz

Fallout 76 ilk çıktığında oyunda diğer Fallout oyunlarında alışık olduğumuz şekilde herhangi bir NPC ve doğru düzgün bir hikaye yer almıyordu. Oyunun en büyük sorunlarından olan ve Fallout ruhunu söküp alan bu ve bunun gibi birçok yanlışı düzeltecek olan Fallout 76 Wastelanders güncellemesi, Bethesda tarafından bir süre önce duyurulmuştu. Normalde 7 Nisan’da çıkacak olan güncelleme, korona virüsün yayılmasını önlemek için Bethesda’nın evden çalışmaya başlaması sebebiyle 14 Nisan’a ertelenmişti. Sonunda oyuna NPC karakterleri, yepyeni görevler, yeni bir görev dizisi ve birçok güncelleme getirecek olan güncellemenin çıkışıyla birlikte oyun Steam’e de geliyor.

Fallout 76 Sahiplerine Bethesda’dan Sürpriz

Bethesda, oyun ilk çıktığı dönemde oyunu kendi platformu olan Bethesda.net üzerinden piyasaya sürmüştü. Oyunun kısa bir süre içinde Steam üzerinden çıkış yapmasına hazırlanılırken Bethesda, oyunu Bethesda.net üzerinden sahip olanlara ücretsiz bir Steam kopyası hediye edeceğini açıkladı. Fallout 76 sahibi iseniz ve oyunun Steam sürümüne sahip olmak istiyorsanız, Bethesda’nın yaptığı açıklamaya göre tek yapmanız gereken şey 13 Nisan’dan önce Bethesda hesabınızı Steam hesabınıza bağlamanız gerekiyor. Bu işlemi Bethesda.net platformu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Fallout 76 alana Fallout Classic Collections hediye

Bethesda sürpriz konusunda sadece bununla sınırla kalmayıp, 14-28 Nisan tarihleri arasında Fallout 76’yı Steam üzerinden satın alan oyunculara ve Bethesda.net hesabını Steam’e bağlayıp Fallout 76’nın ücretsiz kopyasını alan oyunculara orijinal Fallout oyunları Fallout 1, Fallout 2 ve Fallout Tactics’i içerisinde barındıran Fallout Classic Collection’ı ücretsiz vereceğini duyurdu.

Fallout 76 14 Nisan’da Steam’deki yerini alacak. Ayrıca oyunu PS4 ve Xbox One üzerinden de oynayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı