Oyun

Fallout 76 Steam’de Olumlu Yorumlar Almaya Başladı

Steam’deki yerini aldıktan sonra olumsuz incelemelere maruz kalan Fallout 76 için işler rayına giriyor gibi duruyor. Bethesda’nın yayınladığı Wastelanders güncellemesi ile birlikte oyuncuların oyuna karşı olan görüşleri yavaş yavaş değişmeye başladı.

Çıkış yaptığı günden itibaren kötü bir grafik çizen ve satış anlamında oldukça başarısız olarak içerikleriyle de oyuncular arasında artık bir şaka materyali haline gelen Bethesda’nın en başarısız çıkış yapan oyunlarından biri olmuştu. Doğru düzgün bir hikaye ve NPC barındırmaması yüzünden oyunun Fallout ruhunu yansıtmadığı söylenmişti. Bethesda her ne kadar oyunu düzeltmek için bazı girişimlerde bulunsa da her yeni güncelleme oyuna yeni hatalar eklemişti. Ancak son olarak çıkış yapan Wastelanders genişlemesi ile oyuna en nihayetinde NPC’ler, hikaye modu, yan görevler, yoldaşlar ve yepyeni içerikler eklenerek Fallout 76 ilk başta çıkması gereken haline bürünmüştü.

Fallout 76 Steam’de Olumlu Yorumlar Almaya Başladı

Eleştirilerin ve oyunun başarısızlığının farkında olduğunu dile getiren Bethesda yetkilileri, uzun süredir beklenen Wastelanders güncellemesi ile oyuna diğer Fallout oyunlarından alışık olduğumuz NPCleri ve hikaye modunu geri getirmişti. Güncelleme ayrıca diyalog sistemi ve loncalar gibi klasik Fallout elementlerini de Fallout 76’ya eklemişti. Güncellemenin çıkışıyla birlikte Fallout 76 Steam’dekini yerini almıştı, çıktığı ilk gün olumsuz incelemelere maruz kalmıştı fakat bu olumsuz yorumlar şimdi olumluya dönmeye başladı.

Fallout 76 oyunculara kendini sevdirmeye başladı

Çıkış yaptığı ilk gün “Çoğunlukla Olumsuz” ve “Karışık” inceleme ortalamasıyla Steam’de kötü bir başlangıç yapan bir buçuk yaşındaki Fallout 76’nın Steam incelemeleri şu anda “Çoğunlukla Olumlu” duruma gelmiş durumda. İlk gelen incelemeler oyunun Wastelander güncellemesi öncesine dair yapılmış olsa da, birçok oyuncu oyuna bir şans daha vererek incelemelerini gözden geçirip oyuna olumlu notlar vermeye başladı. İnceleme yapan oyuncuların ortak görüşü ise oyunun bu halinin aslında bir buçuk yıl önce çıkış hali olması gerektiğiydi.

Fallout 76 Steam’de Olumlu Yorumlar Almaya Başladı

Bu olumlu atmosfer sadece Steam ile sınırlı kalmamış, Reddit’deki birçok Fallot topluluğuna da yansımış durumda. Forum kullanıcılarının çoğu oyunu en başta ağır şekilde eleştirmiş olsa da Wastelanders güncellemesinin Fallout 76’nın birçok sorununu düzelttiğini belirtiyor. Bethesda’nın oyunu daha çok içerikle ilerleyen günlerde güncelleyeceği bilinse de, şu anda bile oyunda keşfedilmeyi bekleyen birçok element olduğunu hatırlatalım. Eğer çıkışında yaşadığı sorunlardan dolayı oyuna karşı ön yargılı yaklaşıyorsanız, Fallout 76’nın sunduğu açık dünyasındaki yeni hikayeleri, görevleri, keşfedilmeyi bekleyen mekanlarına bir şans vermenin tam zamanı diyebiliriz.

Fallout 76 PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı