Oyun

Fallout 76 Steam’de Olumsuz Yorum Yağmuruna Tutuldu

Dün itibariyle Steam üzerinden de çıkışını gerçekleştiren Fallout 76, kullanıcılar tarafından olumsuz inceleme yağmuruna tutuldu. Steam üzerindeki çıkışıyla birlikte Wastelanders genişlemesi de ücretsiz şekilde yayınlanan oyuna ana hikaye modu, yan görevler, yeni içerikler ve en nihayetinde NPC’ler eklendi.

2018 senesinde çıkış yaptıktan sonra olumsuz eleştirilerden bir türlü kurtulamayan ve fiyasko üstüne fiyaskoya imza atan Fallout 76, Bethesda tarafından çıkartılan en kötü yapım olarak tarihe geçmeyi başarmıştı. Serinin koyu hayranları tarafından çok ağır eleştirilere tabi tutulan oyun satış anlamında da başarısız olmuştu ve çoğu teknoloji mağazası fiziksel kopyaların ellerinde kalacağı korkusuyla oyun konsolu alan herkese oyunu ücretsiz şekilde dağıtmaya başlamıştı. Oyunu düzeltmek için adım atmakta geciken Bethesda, eleştirileri kabul ettiklerini ve Fallout 76’yı düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylemişti. Bu yönde atılan ilk adım ise Wastelanders güncellemesi oldu.

Fallout 76 Wastelanders güncellemesi çıkış yaptı

Fallout 76’yı baştan aşağı değiştiren Wastelanders güncellemesi ile Fallout 76’ya oyunun çıkışında yer almayan ve büyük ölçüde oyuncuların eleştirdiği NPC’leri sonunda oyuna ekliyor. NPC’lerin olmadığı bir oyununun Fallout oyunu olmadığını çok ağır şekilde eleştiren oyuncular ayrıca oyunda doğru düzgün bir hikaye modu olmamasından yakınmıştı. Aradan bir buçuk yıl geçmiş olsa da Wastelanders güncellemesi ile oyuna yeni bir ana hikaye modu, yan görevler, Fallout oyunlarından alışık olduğumuz loncalar ve yoldaşlar da eklenmiş oldu.

Fallout 76 Steam’de Olumsuz Yorum Yağmuruna Tutuldu

Wastelanders güncellemesi ayrıca oyuna yeni silahlar ve eski oyunlardan görmeye alışık olduğumuz veya uzun zamandır görmediğimiz yeni düşman tiplerini de oyuna ekliyor. Son olarak 1998 senesinde çıkış yapan Fallout 2’de gördüğümüz birçok mutant Fallout 76’nin düşman yelpazesine katılmış durumda. Wastelander güncellemesi Fallout 76’nın sadece hikayesini ve oynanışı değil, aynı zamanda dünyasını da çeşitlendiriyor. Oyunun dünyasına yeni güncelleme ile keşfedilecek yeni mekanlar ve bu mekanlarda karşınıza çıkabilecek yeni görevler eklenmiş durumda. Tüm bunlar birlikte oyuna Gold Bullion adında yeni bir para sistemi eklenmiş ve çok sayıda ufak değişiklikle hatalar giderilmiş.

Fallout 76 Steam’de olumsuz incelemeler almaya devam ediyor

Fallout 76’nın Steam’e gelmesiyle beraber oyun bir buçuk yaşına girdi fakat oyuncuların öfkesi hala da ilk günkü tazeliğini korumaya devam ediyor. Oyunun Steam’e gelmesiyle beraber oyunlarını Steam’e aktaran oyuncular oyunun Fallout ruhunu yansıtmadığını, sadece satış yapması için Fallout markasının kullanıldığını, oyunun hala da hatalardan geçilmediğini, optimizasyon sorunlarının var olduğu öne sürerek oyunu olumsuz eleştiri yağmuruna tutmuş durumda. Fallout 76’nın geliştirilmeye açık bir oyun olduğunu ve gelecek yeni güncellemelerle bu sorunların ortadan kalkabileceğinin tamamen Bethesda’ya bağlı olduğunu hatırlatalım. Bakalım ilerleyen günlerde bu olumsuz eleştiriler olumluya dönecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı