Oyun

Fallout 76’ya Evcil Hayvanlar Gelebilir

Bethesda çatısı altındaki iki geliştirici, gerçekleştirdikleri soru cevap etkinliğinde firmanın yeniden doğan oyunu Fallout 76 hakkında soruları yanıtladı. Geliştiriciler, oyunda bize eşlik edebilecek hayvanların en nihayetinde oyuna eklenebileceğini duyurdu.

İlk çıkış yaptığı dönemde serinin koyu hayranları ve oyuncular tarafından çok ağır eleştirilere maruz kalan Fallout 76, bir buçuk yıl sonra gelen Wastelanders güncellemesi ile bu durumu tersine çevirmeye başladı. Oyuncular Bethesda’nın oyunu kurtarma çabalarından sonra oldukça memnun kalmış olacak ki hem sosyal medya üzerinden oyundan olumlu ifadelerle bahsetmiş ve Steam’deki inceleme otlamasını “Çoğunlukla Olumlu” durumuna çevirdi.

Fallout 76’ya Evcil Hayvanlar Gelebilir

Wastelanders güncellemesi ile aradıkları ve en başından beri istedikleri Fallout dünyası ile karşılaşan serinin hayranlarını gelecekte daha fazla güzel sürprizler bekliyor olabilir. Oyunun geliştirici ekibinde bulunana Jeff Gardiner ve Ferret Baudoin Reddit üzerinde gerçekleştirdikleri bir soru cevap etkinliğinde ekip olarak ilginç fikirleri olduğunu müjdeleyerek, yakın gelecekte bizleri neler bekliyor gibi Fallout 76’nın geleceğine dair sorulan soruları cevapladı.

Fallout 76’nın geleceği parlak gibi duruyor

Soru cevap etkinliği sırasında oyuncuların bolca sorduğu ve etrafından durduğu sorularından biri oyuna Wasterlanders ile eklenen yoldaş sistemiydi. Önceki Fallout ve The Elder Scrolls oyunlarını oynayanların bileceği üzere yanımıza bir yoldaş alabiliyor ve yoldaşımız yol boyunca bize eşlik edip çatışmalarda yardımcı oluyordu. AzarianCouncil isimli Reddit kullanıcı bu konu hakkında “Evcil hayvanlar yakın zamanda eklenecek mi?” sorusunu sordu ve Jeff Gardiner bu soruya hiç çekinmeden cevap vererek, “Artık oyunda bir yoldaş sistemi olduğunu için evcil hayvanlarını da eklemeyi düşünüyoruz,” ifadelerini kullandı. Bu soru sonrası oldukça heyecanlanan oyuncular hangi hayvanlar ekleneceği sorusunu sorsa da detaylı bir cevap alamadı.

Fallout 76’ya Evcil Hayvanlar Gelebilir

Gardiner’ın verdiği cevap göz önünde bulundurulduğunda evcil hayvanların oyuna ne zaman ekleneceğini kestirmek güç ancak geliştiricilerin ekledikleri sistemi sadece eklemekle kalmayıp onu geliştirmeye yönelik adım atmalarını bilmek oldukça güzel. Serinin ikonik yoldaşlarından biri haline gelen köpek Dogmeat’in Fallout 76’ya da yakın zamanda gelebileceği düşüncesi şimdiden bazı oyuncuları heyecanlandırmış durumda. Wastelanders güncellemesi ile Steam’e gelen ve tabiri caizse yeniden doğan Fallout 76’yı bakalım gelecekte neler bekliyor hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı