Oyun

Fallout 76’ya Gelecek İçerikler Ücretsiz Olacak

Geçtiğimiz günlerde Bethesda resmi Twitter hesabından Fallout 76’ya gelecek olan yeni sezonlar ve güncellemeleri paylaşmıştı. Yapılan bu duyuru sonrası bazı oyuncuların kafasında içeriklerin ve sezonsal güncellemelerin ücretsiz olup olmayacağı sorusu oluştu fakat Bethesda içeriklerin ücretsiz olacağını açıkladı.

Oyun dünyasının en başarısız çıkışlarından birine imza atan Fallout 76, geçtiğimiz aylarda aldığı büyük güncelleme sayesinde ilk başta olması gerektiği haline evrildi ve çakıldığı dipten kurtuldu diyebiliriz. Wastelanders genişleme paketinin başarısından sonra Bethesda, Fallout 76’ya 2020 senesi içerisinde getirmeyi planladığı çeşitli içerikleri yayınlandığı bir yol haritası eşliğinde duyurmuştu. Ancak Bethesda’nın yayınladığı yol haritası bazı oyuncuların kafasında bu yaz itibariyle oyuna gelecek olan içeriklerin ücretli olacağı düşüncesini oluşturdu ve bu düşünce forumlarda tartışılmaya başlandı. Bethesda ise resmi olmayan bilgilerin kontrolden çıkmaması için resmi bir açıklama yaparak oyuncuları doğru şekilde bilgilendirdi.

Fallout 76’ya Gelecek İçerikler Ücretsiz Olacak

14 Mart 2020 tarihinde Fallout 76’nın 2020 yol haritası duyurulduğunda, yayınlanan mesajda “Yaz Sezonumuz başladığı gün itibariyle festivalimize ücretsiz olarak katılabilirsiniz,” ifadesi yazıyordu. Oyuncuların kafasında oluşan ücretli içerik düşüncesinden sonra da Bethesda oyuncuların kafasında oluşturdukları karışıklık için özür dileyerek yayınladıkları açıklamayı “Fallout 76’nın sezonları tüm oyuncularımız için ücretsiz olacaktır,” şeklinde düzeltti ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir yazıda da sezonların ücretsiz olacağını bir kez daha belirtti.

Bethesda yetkilileri ayrıca her oyuncunun sezonun getirdiği içerikleri yenilikler gelir gelmez erişebileceğini ve eşitlik olması adına her oyunun aynı süreç içinden geçip ödüllere sahip olacağını söyledi. Fallout 1st gibi özel üyelikleri olan üyeler ise elde edecekleri ödüllere ek olarak bonus içeriklerin sahibi olacak. Her sezon gelecek yeni güncellemeler beraberin yapılacak tonla görev, keşfedilecek mekan getirecek ve bu içeriklere ek olarak sezon içinde yayınlayacağı küçük güncellemeler ile etkinlikler ve yoldaş özelleştirme gibi mekanikler getirecek. Yaz, sonbahar ve kış olmak üzere gelecek üç büyük güncellemenin tarihi henüz bilinmiyor fakat Wastelanders genişleme paketi sayesinde oyuncuların yeni sezona kadar yapacağı daha birçok görevi ve keşfetmesi gereken mekan bulunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı