Oyun

FİFA 20 Volta İncelemesi: FİFA’nın Yeni Sokak Modunu Nasıl Oynayacağız?

Yıllara meydan okuyan futbol oyunu ile her yıl yeniden gündeme gelen FİFA, bu sene de 20 versiyonu ile gündeme geldi. FİFA, son oyununa eklediği Volta Soccer ile sokak futbolu diyebileceğimiz bir görsel şölen sunmakta. Harika hareketler ile rakibinizi oyundan düşürebildiğiniz Volta, oyunun daha fazla kişi tarafından oynanmasına zemin hazırladığı kesin.

Volta Soccer Hareketleri İçin Farklı Şablonlar Geliştirildi

Her yıl büyük bir merakla beklenen oyun, bu sene de sokak futbolu deneyimini oyun severlere sunacak. Küçük gruplarla oynanacak olan Volta modu, saha futbolundan farklı oyuncu yetenekleri ile geliyor. Değişik hareketleri yapabilen futbolcular, meraklıları için gerçekten de harika görüntüler sunmakta. Ancak Ultimate Team veya kariyer modlarında alışkın olduğumuz kontrol şeması, yeni sokak futbolunda biraz daha farklı bir şekilde gelmekte. Dolayısıyla estetik hareketler için bu şemalara alışmak gerekmekte.

FİFA Street 1 ve 2’de üçgen tuşu ile karşınızdaki rakibi rahat bir şekilde geçebiliyor ve oyundan düşürebiliyordunuz. Volta Soccer modunda ise nispeten zor bir şablon sizi beklemekte. Bu oyunda sol ve sağ triggerlara aynı anda basarak yön analoğunuzu rakibinize doğru yöneltmeniz gerekmekte. Bu şablonu uyguladığınızda oyuncunuz rakibini farklı hareketler ile geçebilmekte. Oyuncunun yıldızına bağlı olarak hareket yeteneği artmakta ve hareketlerinde değişiklik yapabilmektedir.

Güzel Bir Vole İle Golünüzü Taçlandırabilirsiniz

Oyuncuların yıldızının artması gücünün ve yeteneklerinin atmasın sağlıyor. Böylece oyunu daha hızlı oynayabiliyorsunuz. Rakibin üzerinden topu aşırtarak geçmek de dahil birçok hareketi yapabildiğiniz FİFA Volta, şut konusunda da farklı seçenekler sunmakta. Bunlardan biri, kalecinin bacakları arasından atılan gol vuruşu. Bunun için Play Station konsolunda L1 ve R1 tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Ayrıca takım arkadaşınıza atacağınız güzel bir pas, onun vole ile gol atabilmesine izin verecektir.

Elbette her oyuncunun yaptığı hareket, karşınızdakini geçebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yani şablonu kullandığınız halde rakibin sizi durdurması da muhtemeldir. Bu yüzden oyunu oynarken devamlı hareketleri kullanmak rakibinizin sizin önünüze geçip topa sahip olmasına ve gol yemenize sebep olabilmektedir. Volta’nın normal saha futboluna göre çok daha agresif bir oyun olduğunu da sizlere hatırlatalım.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı