Oyun

FIFA 2020 TESFED #EvdeKal Kupası 2. Hafta Başlıyor

Tüm dünya ülkelerinin içinde bulunduğu korona virüs nedeniyle hükümetler vatandaşlarına evde kalmaları için sıkça çağrı yapıyorlar. Birçok ülkede ise sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Türkiye’de de aynı şekilde #evkedal sloganıyla hükümet halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. Hal böyle olunca vatandaşlar evlerinde çeşitli aktiviteler ile vakit geçiriyorlar. Hiç şüphesiz gençlerin en büyük eğlence kaynağı online oyunlar. Kurulmasının üzerinden çok vakit geçmeyen ancak birçok etkinliğe imza atan Türkiye Espor Federasyonu, korona virüsle mücadele kapsamında tüm FIFA 2020 oyuncularının katılabileceği #EvdeKal Kupası’nı düzenliyor. Turnuva PlayStation 4 platformu üzerinden geçekleştiriliyor ve turnuvanın toplam ödülü 50 bin lira.

Dünya çapında en çok oynanan online oyunlardan olan FIFA serisinin ülkemizde de büyük bir oyuncu kitlesi mevcut. Bunu avantaja çeviren TESFED, #EvdeKal Kupası düzenlemeye başladı. Bu turnuva ile oyunseverlerin evlerinde eğlenceli vakit geçirmesi amaçlanıyor. İlk haftasını başarıyla tamamlayan turnuvanın 2. Hafta kayıtları açılmış durumda.

#EvdeKal Kupası 2. Hafta Kayıtları Başladı

FIFA 2020 oyuncularının bire bir formatında hünerlerini sergileyeceği turnuvaya ESL Play üzerinden kayıt yaptırılıyor. Turnuva birçok eleme aşamasından meydana geliyor. Turnuvaya katılmanız için PSN hesabınızın olması gerektiğini de söyleyelim.

FIFA 2020 TESFED #EvdeKal Kupası, 3 Nisan Cuma günü saat 18:00’da oynanmaya başlayacak. Maçlar 12 dakika olacak. 3’er maçlık seriler halinde oynanacak ve berabere bitmesi durumunda Altın Gol karşılaşması yapılacak.

FIFA 2020 TESFED #EvdeKal Kupası Ödülü Ne Kadar?

Turnuvanın toplam ödülünün 50 bin lira olduğunu söylemiştik. 2. haftada ise birinciye 3 bin 500, ikinciye bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca ilk iki oyuncuya da finale katılma hakkı sunulacak. Final de yarışacak olan oyuncular da büyük ödülün sahibi olacaklar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı