Oyun

Final Fantasy 7 Remake Episode 2 Ne Durumda?

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda, Final Fantasy 7 Remake’in geleceğine dair konuştu. Yapılan açıklama göre Final Fantasy 7 Remake Episode 2 hala daha planlama aşamasındaymış.

Final Fantasy 7 Remake’in yardımcı yönetmenleri Naoki Hamaguchi ve Motomu Toriyama ile savaş yönetmeni Teruki Endo, oyunun son durumu hakkında bazı bilgiler paylaştı. Geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan ve uzun zamandır oyuncular tarafından beklenen yapım iyi notlar almış ve oyuncular ikinci bölüm için beklemeye başlamıştı. İkinci bölümün ne zaman geleceğine dair dedikodular dönerlerken ortada resmi bir bilgi yoktu fakat yukarıdaki belirttiğimiz isimler Final Fantasy 7 Remake Episode 2 hakkında sonunda resmi bilgiler paylaştı.

Oyunun yardımcı yönetmeni Hamaguchi, röportaj sırasında Final Fantasy 7 Remake’in ikinci bölümünün hala daha plan aşamasında olduğunu belirtti. Güzel haber bekleyen ve ikinci bölümün önümüzdeki sene içerisinde yayınlanacağı düşünen çoğu hayran bu haber sonrası üzüldü. Oyunun hala daha planlama aşamasında olduğu düşünüldüğünde kat etmesi gereken yolun uzun olduğu ve bazen oyun yapım süreçlerinde, hele ki Final Fantasy 7 gibi yapımlarda, planlama aşamasının yıllar sürdüğünü belirtmekte fayda var. Ancak yine de şirketin Final Fantasy 7 Remake Episode 2 için şimdiden çalışmaya başladığını duymak oyuncular için güzel bir haber olsa gerek.

Final Fantasy 7 Remake Episode 2 Ne Durumda?

Bu haber Episode 2’yi merakla bekleyen kullanıcılar için biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da, ikinci bölümün ilk bölüme oranla çok daha büyük olacağını düşünürsek aslında planlama aşamasının hemen geçilmemesi gerektiğini bilmek iyi bir haber olabilir. Final Fantasy 7 Remake Episode 2’nin içeriğine de değinen Hamaguchi, ilk bölümün tamamen Midgar’a odaklandığı ve ikinci bölümün oyuncular geniş bir dünya vereceğini söyledi. İşte tam bu noktada da geliştirici ekibin yaşadığı sıkıntı ortaya çıkıyormuş. Tecrübeli ismin dediğine göre yapım ekibinin karşılaştığı en büyük sorun şu anda aynı anda hem büyük bir dünya yaratıp hem de ilk bölümdeki detay seviyesi ve yeniliği bir araya getirmek ekibi bir hayli zorluyormuş. Her ne kadar bu sorunu çözmek geliştirici ekip için ağır bir yük gibi dursa da, oyunun savaş sistemi, karakter tasarımları ve hikayesi gibi temel yapı taşlarının birinci oyun sayesinde çoktan yapıldığını söyleyebiliriz.

Bakalım Square Enix ilerleyen günlerde ne gibi açıklamalar yapacak hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı