Oyun

Final Fantasy 7 Remake’in Bölüm Sonu Canavarı Rufus Nasıl Geçilir?

Final Fantasy 7 Remake’ini oynayanlar 17. Bölümde Shinra Electric Power Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Rufus Shinra isimli bölüm sonu canavarıyla (boss) karşılaşıyorlar. Ancak bir sonraki bölüme geçmek için önünüzde engel olan bu karakteri yenmek pek de kolay değil. Fakat doğru stratejiyi kullanarak Rufus’u yok edebilmek pekala mümkün.

FF7 Remake Rufus Boss rehberinde çok fazla HP harcamadan Rufus’u nasıl yenebileceğinizden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Darkstar’ı da ortadan kaldırmanız gerek

Bölüm sonu canavarı dönüşüne başlamadan önce karşınıza kısa bir sinematik sahne çıkacaktır. Ardından Rufus ve onun sadık köpeği Darkstar canınızı almak üzere harekete geçiyor. 

Sahibine sadık her köpek gibi Darkstar da sizi efendisi Rufus’a zarar vermekten alıkoymaya çalışacak. Bu sebeple yapmanız gereken ilk iş öncelikle Darkstar’ı öldürmek olmalı. Sonra sıra Rufus’a gelecektir.

Darkstar size doğru yönelip Whirlwip hareketini yapmaya başladığında Punisher Modu’nu açmanız tavsiye edilir. Bu sayede daha az hasar almış olursunuz ve Darkstar da afallamaya başlar.

Darkstar sendelemeye başladıktan sonra saldırmaya hiç ara vermeden devam edin. Köpek öldüketn sonra Rufus sizinle bizzat mücadele etmeye başlayacaktır. Darkstar’ın ölümü size 1300 EXP, 10 AP ve 1300 gil kazandıracaktır. 

Focused Thrust ile mücadeleden galip ayrılabilirsiniz

Siz saldırdıkça Rufus ataklarınızın çoğunluğunu savuşturmayı başaracak, ancak bu moralinizi bozmasın. Gun Akimbo ve Bright Lights gibi hareketleriyle üzerinize gelecek olan Rufus’un her bir hamlesinde kenara doğru kayıp saldırıyı savuşturmanız gerekecek. 

Sıra size geldiğinde Focused Thrust gücünü kullanın ve Rufus’un canını azaltın. Bu size mücadeleyi kazanma şansı verecektir. Fakat şunu unutmayın: Focused Thrust çoğunlukla yakın mesafelerde etkilidir. Bu yüzden Rufusu’un yakınındayken bu hamleyi yapmanız gerek.

Canınız azaldığında Curaga ve Cura kullanıp enerji barınızı doldurabilirsiniz. Bunun dışında mümkün mertebe Rufus silahını yeniden doldururken saldırıp kazanma şansınızı arttırabilmeniz mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı