Oyun

Fortnite Kara Deliğinden Kurtuldu!

Özellikle gençler tarafından büyük ilgiyle oynanan Fortnite’ın 10. Sezonunu geçtiğimiz pazar günü sonlandırılmıştı. Büyük final kimisinin hoşuna gitse de çoğu oyuncuyu tatmin edememişti. Hatta bu finalden memnun kalmayan çocukların aileleri oyuna yatırdıkları paraları geri istemişlerdi. Konuyla ilgili habere bu linkten ulaşabilirsiniz. https://tekno10.com/oyun/aileler-fortnitedan-para-iadesi-istiyor/. 10 sezon boyunca kullanılan harita “The End” adlı büyük finalde kara delik tarafından yutuldu ve sunucular bununla birlikte kapandı. Oyuncular 2 gün boyunca yalnızca bu karadeliği izleyebildiler.

Bugün ise Türkiye saatiyle 11:00  civarında binlerce kişinin yalnızca kara deliğini izleyebildiği oyunda ilk değişiklik yaşandı. Kara delik yok oldu ve yeniden yüklenme ekranı karşımıza çıktı. Oyuncular ekranda “Fortnite sunucuları şu anda bakımda, lütfen daha sonra tekrar deneyin.” mesajı ile karşılaştılar. Haber kötü, sunucular çökmüş gibi görünse de, genelde güncellemeleri 11:00-13:00 arası yapılan Fortnite’ın yine aynı saatlerde bu ekranı vermesi oyunun yakında yeni bölümüyle başlayacağına dair ipucu verdi.  Bazı oyuncular 16 GB’lık güncellemeyi yükleyip tanıtım videosu görecek kadar şanslıyken diğer çoğu kişi oyundan otomatik olarak atıldı.

Yaklaşık 2 saat boyunca kapalı kalan sunucular, bu sürenin sonunda açılmaya başladı ve sabırsız oyuncular yeni Fortnite evreninin kapılarından geçebildi.

Fortnite: Bölüm 2’de neler değişti?

10 sezonluk ilk bölümün ardından büyük yeniliklerle başlayan Bölüm 2 ilk sezon bugün sunucularını açtı. 13 yeni bölge tasarlanan haritada tema genel olarak hâlâ bol ağaç, çimen ve nehir gibi doğal öğeler içermekte. Bu bölümde göze çarpan ilk özellikler çevredeki objelerle yeni etkileşim yolları kurulabilmesi. Oyuncular artık etraftaki çalı, çöplük gibi objelerin içine saklanıp, pusu kurup, rakiplerini yeni eklenmiş silahlarla öldürebilecek ya da bazı objeleri patlatabilecekler. Yapımcı EpicGames, oyundan alınan keyfi arttırmak için her maçta yeni tecrübe ve madalya kazanma yolları olduğunu açıkladı. Suyla ilgili yeni özellikler de getirilen oyunda kahramanlar artık bot kullanma, yüzme, balık tutma gibi yeteneklere sahipler. Balıkçılık yaparken çoğunlukla yemeye ve can doldurmaya yarayan balıklar yakalansa da bazen oltalara silahlar da takılabilecek. Ayrıca artık arkadaşlarımızla birlikte dans etme seçeneği bile mevcut!

An itibariyle çevirimiçi oyuncular kara delikten kurtulmuş yeni Fortnite Dünyasında bulunmanın heyecanını yaşıyorlar.

Yeni haritanın gizemini keşfetmekte siz de geç kalmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı