OyunSosyal Medya

Fortnite Oyuncuları İsyan etti, #RipFortnite Twitter’da TT Oldu

Twitter şu sıralar popüler battle royale oyunu Fortnite’in çok bozmasına tepki gösteren oyuncuların şikayet mesajlarıyla çalkalanıyor. Öyle ki oluşturulan #RipFortnite etiketiyle biz bu satırları yazarken 30 binden fazla paylaşım gönderilmişti. Oyuncular haklı olarak geliştirici şirket Epic Games’e tepki gösteriyor ve oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite’in mevcut durumunu protesto ediyorlar. 

An itibariyle siz de Twitter’da #RipFortnite etiketini arattığınızda oyuncuların genel olarak nelerden şikayetçi olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan bazı oyuncular da aynı etiketi kullanarak Fortnite’i ve geliştirici stüdyoyu savunuyorlar.

Sorun tam olarak ne?

Peki ne oldu da oyuncular bu kadar galeyana geldi? Aslına bakılırsa bunun belirli bir sebebi yok. Ancak zaman içerisinde oyunun dinamiklerinin bozulması, iyice oynanamaz hale gelmesi ve eğlenceli olmaktan çıkması şikayetlerin ortak noktası. Mesela son zamanlarda müsabakalara katılırken Fortnite, oyuncuları yeteneklerine göre eşleştiriyordu. Bu da oyunu olması gerekenden daha ciddi kılıyor, işin eğlenceli tarafını bozuyordu. 

Sunucu kaynaklı sıkıntılar da bezdirdi

Bunun dışında oyuncuların en çok şikayet ettiği konuların başında sunucu tarafında yaşanan sıkıntılar geliyor. Bağlantı kopması, hızlı internet bağlantısına rağmen ping değerinin yükselmesi sonucu maçtan atılmak ve bunun sonucunda puan kaybetmek hayli can sıkıcı olabiliyor. 

Özellikle insanların eve kapanıp daha çok Fortnite oynamaya başladığı dönemde sunucuların kesintisiz hizmet vermesi gerekirken Epic Games, gereken özeni göstermemekle suçlanıyor. Bu biraz ağır bir itham olabilir, ancak kızgın oyuncuları da anlayışla karşılamak gerek.

Epic Games harekete geçebilir

Şuan oyuncuların ortak beklentisi Fortnite’in eski parıltılı günlerine geri dönmesi. Bunun için Epic Games’in bir dizi iyileştirmeyi hayata geçirmesi gerekiyor. Ancak sahip olduğu devasa oyuncu kitlesi ve tüm modern cihazlar üzerinde oynanabiliyor olması gibi avantajlar, geliştirici şirketin rehavete kapılmasına ve bu çağrılara kulak vermemesine de yol açabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı