Oyun

Fortnite’ta ‘Hile’ Denilebilecek Bir Hata Bulundu!

Fornite’ta mücadelelere geç dahil olarak diğer oyuncuların önünde geçmenizi sağlayacak bir hataya rastlandı. Sadece Mac cihazlar için geçerli olan bu hata, oyuncuların neredeyse yarısını öldüğünde sizi oyuna dahil ediyor.

Artan kullanıcı sayısıyla birlikte oyundaki hatalarda sık göze batmaya başladı. Özellikle Mac kullanıcılarının yaşadığı garip hata, son zamanlarda oyuncuların canını sıkıyor.

Sevilen Battle Royale oyunlarından bir kişi olan Fortnite, kişilerin evde durmaları ile beraber anlık kullanıcı sayısını artırdı. Artan kullanıcı sayısıyla birlikte oyundaki hatalarda sık göze batmaya başladı. Özellikle Mac kullanıcılarının yaşadığı garip hata, son zamanlarda oyuncuların canını sıkıyor.

Düşünelim ki evde oturuyorsunuz birden canınız arkadaşlarınızla Fortnite oynamak istedi. Mac’inizi açtınız ve masa üstünde bulunan Fortnite simgesine tıkladınız. Mücadeleye kabul edildikten sonra, tam nereye ineceğinizi düşünürken yükleme ekranından ayrılıyorsunuz. Tekrar oyuna dönüyorsunuz fakat artık çok geç oluyor.

Fortnite, oyuncuların yarısı ölmesine rağmen oyunun devam etmesine izin veriyor. Yalnızca oyunun Mac versiyonunda olan hata, mücadeleye kabul edildikten sonra 2-3 dakika boyunca yükleme ekranında bekletiyor. Daha sonra ilk çember daralmaya başlamadan hemen önce tekrar oyuna dönüyorsunuz. Fortnite oyuncularının tahmin edebileceği gibi o zamana kadar oyuncuların neredeyse yarısı çatışmada ölmüş oluyor.

MacBook Pro 16 ya da kamera ile kaydedilmiş. İlk çember daralmaya başlamadan hemen önce tekrar oyuna giriş sağlayan kişi, oyunla bağlantısını sağladığında, aktif olarak savaşan sadece 53 kişi var. Oyuncu yere indiğindeyse sayı 42’ye düşüyor.

Bu hata biraz avantajlara bir de bazı dezavantajlara sahip. İlk çember daralmasına kadar geçen süre, oyuncuların en fazla öldüğü süreçtir. Çatışmaların bol yaşandığı o zamanlarda oyunda olmamak, çoğu kişinin öldüğü o zamanlardan muaf olduğunuz anlamına geliyor fakat dezavantajıysa oyuna girdiğinizde çoğu güzel silah ve kaynaklar toplanmış oluyor. Hata, bilgisayarın yeniden başlatıldıktan sonra oynanan ilk Fortnite oyununda geçerli gibi görünüyor. Bilgisayarın bazı verileri ön belleğe alamamış olmasıysa sorunun nedenlerinden biri olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı