Oyun

Gamescom 2020 Resmi Olarak İptal Edildi

E3 2020’nin iptali sonrası hakkında birçok söylenti çıkan Gamescom 2020 resmi olarak iptal edildi. Ağustos’un sonunda yapılması planlanan etkinliğin yerine nasıl bir yol izleneceği de açıklandı.

Her sene Almanya’da düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük oyun etkinliği olma unvanını taşıyan Gamescom, iptal edilerek bu seneki diğer fuarların arasına katışmış oldu. Gamescom 2020’nin organizasyonundan sorumlu firma geçtiğimiz günün sabahında yaptığı açıklama bu seneki etkinliğin gerçekleşemeyeceğini ve etkinlik için bilet alan kişilerin paralarının iade edilmeye başlandığını söylemişti. Gamescom 2020’nin iptal nedeni ise farklı bir şey değil. Avrupa’nın önde gelen oyun etkinliği COVID-19 salgınını önlemek ve Gamescom 2020’ye katılmayı planlayan tüm katılımcıların sağlığını ve güvenliğini korumak.

Gamescom 2020 dijital ortamda gerçekleşecek

Her ne kadar merakla beklenen oyun fuarı fiziksel bir ortamda gerçekleşmeyecek olsa da yetkililer alternatif bir dijital etkinliğin şu anda planlanmakta olduğunu dile getirdi. Etkinliği bekleyen hayranlara Ağustos sonunda dijital bir Gamescom fuarı beklemeleri gerektiğini söyleyen Gamescom ekibi, bu konu hakkında daha detaylı bilgileri ise önümüzdeki haftalar içinde oyun dünyasıyla paylaşacaklarını söyledi. Fakat etkinliğin en önemli detayı hakkında The Game Awards sorumlusu Geoff Keighley bir bilgi vermişti. Keighley kendi Twitter hesabından Gamescom: Opening Night Live etkinliğinin planlandığı şekilde tamamen dijital olarak 24 Ağustos’da gerçekleşeceğini söyledi.

Gamescom 2020 Resmi Olarak İptal Edildi

Gamescom 2020’nin iptal duyurusundan sonra ise ortaya bazı ilginç iddialar atıldı. Etkinliğin gerçekleşeceği Almanya’da hükumet korona virüsün yayılmasının önlemek amacıyla bazı karantina koşullarını Ağustos’un sonuna kadar uzattığını açıklamıştı. Devlet tarafından alınan bu karar sonrası Gamescom’un iptal edilmeme gibi bir durumu söz konusu değildi. Bazı kullanıcılar bu iddia sonrası etkinliğin başka bir ülkede yapılacağını da öne sürdü. Alınan bu kararlar neticesinde Mark Wahlberg ve Tom Holland’ın başrolünü oynadığı Uncharted filminin Almanya’daki çekimlerinin de durdurulduğunu hatırlatalım.

Korona virüsü oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor

COVID-19 olarak da bilinen korona virüsü oyun dünyasını birçok alanda etkilemişti ve hala daha etkilemeye devam ediyor. Birçok oyunun çıkış tarihi değişmiş, büyük şirketler evden çalışmak zorunda kalmış ve E3 2020 sonrası şimdi de Gamescom 2020 iptal edildi. Ağustos’da gerçekleşecek bir etkinliğin bile iptal edilmesi hiçbir hükumetin bu konuda işi şansa bırakmayacağını bir kez daha göstermiş oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı