Oyun

Gears 5 Haftasonu PC ve Xbox One İçin Ücretsiz Oldu!

Microsoft’un PlayStation’a alternatif olarak pazarda konumlandırdığı oyun konsolu Xbox One, daha çok bünyesinde bulundurduğu özel oyunlarla satış grafiğini yükseltmeye çalışıyor. Bazı oyunlar sadece Xbox One’da oynanabildiği için oyuncular mecburen konsolu satın almak zorunda kalıyor. 

Şimdilerde ise bu oyunlardan biri Xbox One ve PC için ücretsiz hale geldi. Ancak bu cazip teklif yalnızca bu haftasonu için geçerli, yani 12 Nisan gecesi son. O yüzden elinizi çabuk tutmanızda fayda olacak. 

Free Play Days kapsamında ücretsiz oldu

Her hafta sonu düzenlenen “Free Play Days” kampanyasının yeni konuğu Gears 5 oldu. Bu kampanya kapsamında satın almadan önce bazı oyunları 2 günlüğüne deneme imkânı oyunculara sunuluyor. Böylece boş yere para harcamamış oluyorsunuz. Gears 5’in ücretsiz olmasının sebebi de bu.

Aşina olmayanlar için kısaca bahsetmek gerekirse Gears 5, macera ve aksiyon kategorisinde listelenen ve kendine has bir oyuncu kitlesine sahip olan bir yapım. Türkçe oynanabiliyor olması özelliğiyle Türk Xbox One konsol sahiplerinin ilgisini çeken oyunda kadın karakteri canlandırarak bize verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Xbox için Xbox Gold abonesi olmak şart

Ancak bunun için oyuncuların aktif bir Xbox Gold aboneliğine sahip olma şartı aranıyor. Şayet aboneliğiniz varsa 12 Nisan gecesine kadar mağaza üzerinden Gears 5’i kütüphanenize ekleyebilmeniz mümkün. Şayet Gold aboneliğiniz yoksa PC üzerinden Steam mağazasına girip oyunu ücretsiz temin edebilirsiniz. 

Aslına bakılırsa bu olumlu bir gelişme, çünkü Gears 5 bu sıralar üçüncü büyük ek paketi “Operation 3: Gridiron”un çıkmasını kutluyordu. Normalde fiyatı 60 dolar olarak listelenen aksiyon oyunu bu süre zarfında 30 dolara kadar indirildi. Eğer deneyip memnun kaldıysanız daha sonra da oynamak için bu indirimli fiyattan yararlanabilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı