Oyun

Geçmiş ve Geleceğin Oyunu: Alone With You

Farklı bir oyun deneyimi yaşamak isteyenlere ilginç olay örgüsü ve aynı zamanda da grafikleri ile farklı bir deneyim yaşatan Alone with You ile keyifli saatler geçirebilirsiniz.  Hem nitelik anlamda hem de nicelik anlamda oldukça yol alan macera oyunlarından biri olan Alone With You, retro tarzı bir hava ve geliştirilmiş teknikleri ile maceracı oyunseverleri ekran başından kaldırmayacaktır.

En Büyük Yardımcı olarak kitaplar

Alone with You oyunu öncelikli olarak kendinizi çok uzak bir gezegende ve bu gezegenin tasfiye edilmiş sömürgesinde buluyorsunuz. Duygusal bağlar üzerine kurulu bu oyunda, oynattığınız karakterle bütünleşmeniz açısından bir isim vermeniz isteniyor. Bulunduğunuz bu gezegenin patlamasına neredeyse 1 ay kalmış ve asit yağmurları çoktan yağmaya başlamıştır. Bu yüzden asıl olarak bir kaçış hikayesi olan bu oyunda kaçmak için gerekli şartları oluşturmanız gerekmektedir. Kaçıp ait olduğunuz kendi dünyanıza gidebilmeniz için elinizin altında bulunan kaçış gemisini onarmanız gerekmektedir.  Tek başına bu büyük gezegenden kaçış mümkün olmayacağına göre All isminde bir yardımcınız bulunmaktadır.

All’dan gerekli direktifleri alarak gezegenden kaçmak için işinize yarayacak birçok görevi gerçekleştirmeniz gerekir.  Sizi gezegenden kaçıracak kişilerle aynı zamanda aracı olan All; bu kişilerle sizi görüştürerek kaçmak için gerekli olan bilgileri edinmenizi de sağlamayı ihmal etmiyor. 2064 yılında geçen bu oyun, uzay teknolojisinde olunmasına rağmen birçok görev ve bildiri kitaplarla verilmektedir. Oyunda kitap unsuru ile birlikte günlük,rapor ve bir sürü notla da görevlerinizin ipucunu yakalayabilir, kaçış için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.  Bu nedenle oyundaki kitap ve benzeri her şey sizin ihtiyacınız olabilecek niteliktedir. Hem sizden önceki insanların yaşadıklarını öğrenebiliyor hem de tüm bilgileri buradan bulma hissi sizlere gelecekte bir geçmiş yaşatabiliyor.

Oyunda nostaljik unsurların yer aldığı gibi birtakım bilimkurgu rolleri de bulunmaktadır. Pikselli grafikleri ile sizi geçmişe götürmeyi başaran bu oyun oldukça keyifli bir vakit geçirmenizi sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı