Oyun

Geçmişe Götüren Oyun: The Bunker

Günümüzde geçmişten gelen bir özellik olarak gelen video modundaki oyun modelleri birçok oyunseveri özlediği eski dönemlere döndürmeyi başarmıştır. Genellikle 80 -90  dönemlerinin en aktif oyun modu olan bu tür, geçtiğimiz yıllarda çıkan The Bunker oyunu kendisini göstermektedir.

Sığınaktaki Yaşamda Gizemler

Bu tarz oyunlarda  genelde gerçek aktörlerin rol aldığı bir yapım oyunseverin karşısına çıkmaktadır. Normalde bu tarz oyunlarda mekan animasyon ancak karakterler gerçek kişilikleriyle yer alırken The Bunker isimli oyunda mekan da karakterler de gerçek durumlardan ibarettir.  Kelvedon Gizli Nükleer Sığınağı’nda çekilen  bu oyun gerçek bir mekanda geçmektedir. Hikayesi bakımında oldukça ilgi çekici bir konuya sahip olan The Bunker, John isimli bir ana karakterle oyuna giriş yapmaktadır. Oyunun konusunun yer aldığı sene 1986 olarak geçmektedir.

Gizli Nükleer Sığınağında toplamda 58 kişi yer almaktadır. Ancak John’un doğmasıyla birlikte sayı 59’ a yükselmiştir. Ancak oyunda olaylar 30 yıl sonrasında başlamıştır.  Sığınaktaki yaşayan insanların çoğu ölmüştür ve hayatta kalan tek kişi John’dur. John rutin bir hayat yaşarken bir anda bozulan bilgisayarlar hata vermeye başlamıştır. John bu durumu araştırmaya başlamak için bütün sığınağı dolaşmaya başlar. Video tarzında film şeklinde bir oyun olduğundan dolayı flashbecklerin bütün sığınağı dolaşırken oyunseverin karşısına çıkmaktadır. Bu durum oyunseveri pek çok merak noktasına taşımaktadır. Geri kalan 57 kişiye neler olduğunun merakı bütün oyunu etkisi altına almayı başarmıştır. Oyun ve film şeklinde ancak daha çok film şeklinde olan bu oyun az hareketle oyunsevere tıpkı film izliyormuş tadı vermektedir.Özellikle oyunda yer alan grafikleri ile oyunsevere nostaljik anlar yaşatmaktadır.

Oyunsevere hikayesiyle oldukça merak uyandıran bu oyun sona yaklaştıkça oyunseverlerin tüm merakları giderilmektedir.  Aynı zamanda hikayenin baş rolü olarak yer alan John karakterini Hobbit filminde yer alan cüce aktör seslendirmekte ve hayat vermektedir. Filmlerden de aşina olabilen oyunseverin film tadını da yaşatabilen bir oyundur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı