Oyun

GeForce Now Kütüphanesi Genişliyor

Nvidia, beklenen performansın çok üstünde bir başarı ile çıkış yapan bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now’a yeni oyunlar geleceğini duyurdu. Ayrıca sistemi bugüne kadar kullanmış kişilerin sayısını da açıklayan Nvidia, GeForce Now’un ortaya koyduğu başarıyı bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Bu ayın ilk günlerinde, bekleme listesini kaldırıp kapılarını daha fazla oyuncuya açarak bulut tabanlı oyun sistemleri için kendilerine koydukları kilometre taşını geçtiklerini açıklayan Nvidia GeForce Now yetkilileri, 1 milyonu geçik kullanıcının ücretsiz plan veya içerisinde 90 gün ücretsiz deneme süresi bulunduran Founders üyeliği ile GeForce Now’a kayıt olduğunu söyledi. Yayınlanan blog yazısında, ücretsiz deneme süresinin oyuncular, yayıncılar ve geliştiricilerin sistemi az miktarda bir tutar ile ayrıcalıkla şekilde tecrübe ederken kendilerine ise sundukları hizmeti arttırmak için süre vermesi açısından önemli olduğunu vurgulandı.

GeForce Now Kütüphanesi Genişliyor
Cyberpunk 2077 GeForce Now üzerinden oynanabilir olacak

Bazı yayıncılar oyunlarını sistemden kaldırabilir

GeForce Now ile başarılı bir işe imza atan Nvidia yetkilileri açıklamalarına ödeme karşılığı bir sistemi benimsemeye başladıkları zaman bazı yayıncıların 90 günlük ücretsiz deneme süresi bitmeden oyunlarını kaldırabileceğini söyleyerek devam etti. Oyunlarını sistemden kaldıran bir kısım yapımcılar için kendi içerikleri üzerinde kontrol sahibi olmaya devam edeceklerini ve satın aldığınız oyunların GeForce Now üzerinden oynayıp oynayamayacağınıza kararını yine onlar verecek dedi. Lakin oyunlarını kaldıran diğer yayıncıların ise GeForce Now’ın değerini anlayıp içeriklerini tekrar sisteme getireceklerini de beyan ettiler.

Nvidia, bu geçiş süreci devam ederken kaldırılan oyunların sayısının çok nadir olacağını çünkü GeForce Now’a haftalık olarak yeni oyunlar ekleneceğini de müjdeledi. Sayısız geliştirici ve yapımcının GeForce Now üzerinden oyunlarını oynayan oyuncu sayısını arttırma şansına sıcak baktığını ve bu sözlerini 2020’nin belki de en çok merakla beklenen oyunlarından biri olan CD Projekt RED imzalı Cyberpunk 2077’nin çıkış günüyle sisteme geleceğini örnek gösterdiler.

GeForce Now Kütüphanesi Genişliyor
Fortnite şu anda GeForce Now üzerinden oynanabilir durumda

1,500 yeni oyun eklenmeyi bekliyor

Son olarak, halihazırda GeForce Now üzerinde, aralarında Fortnite, League of Legends, Warframe ve World of Tanks gibi en çok oynanan otuz çevrimiçi oyunun da bulunduğu yüzü aşkın oyun olduğu ve PC oyunculuğunu daha fazla kişiye yayma tutkusu olan yayıncılar ve geliştiricilerin sayesinde sisteme 1500’den fazla oyunun ekleneceğini de söyleyerek Nvidia oyuncuları heyecanlandırmayı başardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı