Oyun

Ghost of Tsushima Hakkında Yeni Bilgiler Verildi

Geliştiriciliği Sucker Punch’ın üstlendiği, PS4’ün son özel oyunların olacak olan Ghost of Tsushima hakkında yeni bilgiler yayınlandı. Playstation’ın Birleşik Krallık’da yayınlanan resmi dergisinin yeni sayısında yer alan yeni bilgiler oyunun açık dünyası, hikayesi ve oynanış mekanikleri hakkında detaylar paylaştı.

Çoğu oyuncunun PS3 ve PS4’e platformlarına çıkış yapan Infamous oyunlarıyla tanıdığı, PS4’ün çıkış oyunlarından birisi olan Infamous Second Son sonrası yine PS4’ün çağını kapatacak oyunlardan biri olacak olan Ghost of Tsushima’nın geliştirici koltuğunda oturan Sucker Punch, yeni oyunları hakkında bazı bilgiler paylaştı. Birleşik Krallık’da yayın hayatına devam eden Playstation’ın resmi dergisinin Mayıs sayısında oyuna dair yeni bilgiler paylaşılması oyuncuları heyecanlandırdı.

Ghost of Tsushima’nın açık dünyasında işaretçi olmayacak

Ghost of Tsushima hakkında Playstation dergisinde yayımlanan bilgiler oyunun açık dünyasına, hikayesine ve oynanışındaki bazı çeşitli kısımlara ışık tutuyor. Oyunun açık dünyası ve Sucker Punch’ın oyunun dünyasını tasarlarken başvurduğu ilginç fikirlerden ilki oyunda bir işaretçi olmaması oldu. Tsushima Adası’nda geçecek ve Moğolların işgali ile açılacak olan oyunun açık dünyasında herhangi bir işaretçi bulunmayacak. Yani oyuncular Tsushima adasını keşfederken onlara nereye gitmelerini söyleyecek bir işaret olmayacak ve oyuncular adada yön bulmak için dünyada yer alan işaret tabelalarını ve dünya hakkında gezdikçe öğrenecekleri bilgileri kullanacak.

Ghost of Tsushima Hakkında Yeni Bilgiler Verildi
Tsushima Adası

Açık dünya konusunda verilen bu karar bir kısım oyuncuyu memnun etmeyecek gibi görünüyor olsa da oyun hikaye açısında birçok oyuncuyu mutlu edecek gibi duruyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyun Moğolların işgali sırasında geçecek ve Akira Kurosawa filmlerinden esinlenerek yazıldığı söylenen hikaye oyuncu açık dünyayı keşfettikçe ilerlemeye devam edecek. Hikaye ve açık dünya sonrası oyunun oynanışa dair bazı bilgiler de paylaşılmış. Bu bilgilere göre iaijutsu vuruşu adı verilen bir saldırıyla düşmanların çok hızlı öldürülebileceği söylenmiş. Karakterimizin Jin’in kancasıyla düşman kamplarını fark edilmeden gezebileceği ve yapışkan ok, ateş oku gibi farklı farklı teçhizatlar kullanabileceği de söylenmiş. Son olarak oyunda bize yardım edecek bazı yan karakterler olacağı ve bu karakterlerin güçlerinin bizim seçimimize bağlı olacağı dile getirilmiş.

Ghost of Tsushima ne zaman çıkacak?

The Last of Us 2’nin gündeme bomba gibi düşen süresiz ertelenme haberi sonra tüm oyuncular gözlerini Ghost of Tsushima’ya çevirmişti. Ghost of Tsushima’nın da korona virüs yüzünden erteleneceği söylense de yayınlanan bilgiler oyunun erteleneceğine herhangi bir bilgi vermiyor, yani oyun planlandığı gibi 26 Haziran tarihinde PS4’e özel olarak çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı