Oyun

Ghost of Tsushima’da Keşif Yapmak Önemli Olacak

Çıkışına artık az bir süre kalan PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima hakkında geliştiricilerden yeni bilgiler ve taylar gelmeye devam ediyor. Sucker Punch yetkilileri yaptıkları son açıklama ile oyuncuları oyunun en güçlü silahlarını bulmak için keşif yapmaları gerektiği yönünde bilgilendirdi.

Geliştirici koltuğunda Sucker Punch’ın oturduğu PS4 devrinin son özel oyunlarından biri olacak olan Ghost of Tsushima, duyurulduktan sonra çok güzel gözüken görselliği ve büyüleyici çevre tasarımı ile övgüler toplamayı başarmıştı. Geliştiriciler, yarattıkları bu dünyada oyuncuların gezmesini istedikleri için oyundaki elde edilebilecek en iyi silahlardan bazılarını almak için oyuncuların yaban ellerde dolaşması gerektiğini söyledi.

Ghost of Tsushima’da Keşif Yapmak Önemli Olacak

Ghost of Tsushima’nın keşif yöne hakkında geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalarda bulunan Nate Fox, oyuncuların oyunu sadece ana görev üzerinden giderek bitirmesi sonucunda çoğu içeriği kaçıracağını ve oyunun o oyuncuları hiç ödüllendirmeyeceğini altını çizdi. Çizgisel bir oynanışın mümkün olduğunu ama tavsiye edilmediğini söyleyen Fox, “Jin’in Samuray’dan Ghost’a (Hayalet) dönüşme macerasında bazı yetenek ve silahlara sahip olacaksınız ancak bu yetenek ve silahların tamamına sahip olmak istiyorsanız oyunun dünyasını keşfetmeli, yan karakterlerle tanışmalı, var olduğundan bile haberinizin olmadığı mekanlara gitmelisiniz. Oyunun dünyası işte tam bu yüzden ödüllendirici sayılıyor. Bir şeyi elde etmek için zaman ayırdığınızda, peşinde olduğunuz şeyin oyun stilinizi değiştireceğinden emin olmak istiyoruz. Çeşitlilik ve problem çözme konusunda yaklaşımlarınızın farklı olmasını istiyoruz,” açıklamasını yaptı.

Ghost of Tsushima’yı ilk kez duyanlar ve oyun hakkında fazla bilgisi olmayanlar için biraz bilgilendirme yapalım. Az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi Ghost of Tsushima PS4 neslinin son oyunlarından biri olacak ve konsolun sınırlarını zorlayacak. Moğol istilasına karşı ayakta durmayı başaran son savunma hattı Japonya’nın Tsushima adasında 13. yüzyılda geçen oyunda oyuncular, kendisinin ve halkının hayatta kalması için adaptasyonun ve beklenilmeyen taktiklerin uygulanması gerektiğini öğrenen bir samuray olan Jin Sakai’nin kontrolünü ele alacak. The Last of Us 2’nin ertelenmesi sonra Ghost of Tsushima’nın çıkış tarihi de Haziran’dan alınarak 17 Temmuz’a ertelenmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı