Oyun

Ghost of Tsushima’da Zorluk Seçenekleri Olacak

Sucker Punch yetkilileri geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklama ile Ghost of Tsushima’nın oynanış demosunda gösterilenden daha zor olacağını söylemişti. Bu açıklama sonrası bazı oyuncular oyunun Souls-vari olacağını düşünürken Sucker Punch yaptığı yeni açıklama ile Ghost of Tsushima’da zorluk seçenekleri olacağını söyledi.

Takip edenlerin hatırlayacağı üzere geçtiğimiz günlerde Ghost of Tsushime geliştiricileri, oynanış demosunda gösterilen aksiyon sahnelerinin göze kolay geldiğini fakat oyunun demoda gösterilenden biraz daha zor olacağını söylemişti. Samuray filmlerinden esinlendiklerini ve gerçekçilik adına herkesin iki veya üç darbede ölebileceğini belirten geliştiricilerin açıklamaları sonrası bazı oyuncular Ghost of Tsushima’nın Dark Souls ve Nioh gibi zor bir yapıda olacağını ileri sürdü. Tabii bu düşünce her oyuncunun hoşuna gitmedi çünkü Souls-vari oyunların herkese hitap etmediği gibi bir gerçek yok değil. Ancak geliştiriciler yaptıkları açıklamaların yanlış yöne çekilmesinin önüne geçmek için yeni bir açıklama yaptı.

Ghost of Tsushima’da Zorluk Seçenekleri Olacak

Yapılan yeni açıklama hem Souls-vari zor oyuncular seven oyuncuları hem de normal bir zorlukta oyunun keyfini sürmek isteyen oyuncuları memnun edecek cinsten. Oyunun kreatif yönetmenliğini üstlenen Jason Connell, Washington Post’a yaptığı açıklamada oyunda birden fazla zorluğun olacağını ve oyuncuların oyun kolay geldiğinde bu zorluğu arttırabileceğini, zor geldiğinde ise azaltabileceğini söyledi. Günümüz oyunlarında standart bir şekilde yer alan bu özelliğin Ghost of Tsushima’da olması da güzel bir şey. Oyunda kaç tane zorluk seviyesi olacağı ve gerçekten zor bir deneyim isteyen veya Souls-vari oyunları sevenler için ekstra bir zorluk olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Birden fazla zorluk modu ekleyerek olabildiğince oyuncuya oyunu tanıtma niyetlerini olduğunu söyledi. Bir video oyunu oynarken keyif almak isteyen oyuncuların oynadıkları oyunlar zor olunca bu keyfin eziyete dönebileceğinin altını çizen tecrübeli isim, zor bir deneyim isteyen oyuncuları da unutma. Oyunlardaki zorluktan keyif alan oyuncular için de Ghost of Tsushima’daki savaşları kazanmanın zor olacağını da altı çizildi. Aslında Sucker Punch’ın böyle bir seçeneğe yönelmesi gerçekten mantıklı sayılabilir çünkü geçtiğimiz yıl Souls-vari oyunların piyasada artmasından sonra oyuncular arasında şiddetli tartışmalar meydana gelmiş, Dark Souls gibi oyuncuya acımasız davranan oyunlarda bir kolay mod olması gerektiğini savunulmuştu. Sonuçta çoğu oyuncu oyunları onları içine çeken dünyasından keyif almak ve eğlenmek için oynuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı