Oyun

Ghost of Tsushima’nın Dosya Boyutu Belli Oldu

Temmuz ayında PS4’e çıkış yaparak konsolun son özel oyunlarından biri olacak olan Ghost of Tsushima hakkında bugün yeni bir bilgi geldi. Geçtiğimiz günlerde uzun bir oynanış videosu yayınlanan oyunun bugün PS4’de kaplayacağı alan belli oldu.

Çok yakın zamanda oyun dünyasında bir nesli daha kapatarak Playstation 4 devrine veda edeceğiz. Ancak Sony, Playstation 3’den de bileceğiniz üzere konsollarının son günlerini boş geçmez ve yayınladığı son bir oyun ile bu nesli görkemli bir şekilde uğurlar. Geçtiğimiz neslin son oyunu ödüle doymayan The Last of Us olmuştu. PS4 neslini bitiren oyunlardan biri The Last of Us 2 ve Sucker Pnuch’ın yeni oyunu Ghost of Tsushima olacak. Takip edenlerin bileceği üzere oyuna dair geçtiğimiz günlerde yeni bir oynanış videosu yayınlanmıştı ve atmosferiyle oyuncuları büyülemişti. Bugün ise Ghost of Tsushima’nın PS4 üzerinde ne kadar yer kaplanacağı açıklanarak oyunculara şimdiden ne kadar alan ayırmalı gerektiği söylendi.

Ghost of Tsushima’nın Dosya Boyutu Belli Oldu

Playstation Network üzerinde bir süredir açık olan Ghost of Tsushima’nın mağaza sayfası güncellenerek oyunun 50 GB yer istediği açıklandı. Günümüz standartların göre oldukça normal bir boyut olduğunu söyleyelim. Özellikle Call of Duty: Modern Warfare gibi yapımların halihazırda 200 GB yer kalmasından sonra bazı oyuncular bundan sonra gelecek oyunların kendilerine depolama konusunda sıkıntılar yaşatacağı konusunda endişeleniyordu. Ancak Ghost of Tsushime oyuncuları biraz rahatlattı. Fakat 50 GB’lık bu alanın zamanla artacağını da hatırlatmak gerek. İlk gün güncellemesi, hata düzeltmeleri gibi güncellemelerin geleceğini varsayarsak oyunun boyutunun 15 GB daha artacağını tahmin etsek yanlış olmaz.

Moğol istilası döneminde Japonya’da geçecek olan oyunun açık dünya olacağını ve bu dünyayı istediğimiz şekilde keşfedebileceğimizi söyleyelim. Diğer oyunlara nazaran herhangi bir görev işaretçisi bulundurmayacak oyun keşif anlamında oyuncuları rahat bırakacağı gibi, oynanış anlamında da çeşitlilik sunacak. Yeri geldiğinde kılıcımıza güvenip düşmanlarımızla çetin bir mücadeleye girecek, yeri geldiğinde de gizli bir şekilde ilerleyerek avantajlı durumdaki düşmanlarımızı avantajsız duruma düşüreceğiz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi PS4’ün son oyunlarından biri olacak olan Ghost of Tsushima 17 Temmuz’da oyuncularla buluşacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı