Oyun

Ghost of Tsushima’nın Oynanış Videosu Yayınlandı

Sony, dün gerçekleştirilen State of Play etkinliği sırasında PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima’nın uzun oynanış videosunu gösterdi. Oyuna dair yeni bilgiler içeren oynanış videosu görselliğiyle oyuncuları büyülemeyi başardı.

Bu senin en çok beklenen oyunların biri olan Ghost of Tsushima, yayınlanan yeni bir oynanış videosu ile birçok oyuncuyu heyecanlandırmaya başardı. E3 etkinlikleri sırasında gösterilen kısa oynanış demolarını saymazsak bugüne dek elimizde Ghost of Tsushima hakkında pek fazla bir bilgi yoktu. Ancak dün gerçekleştirilen State of Play etkinliği sırasında Sony, Ghost of Tsushima’ya dair 18 dakikalık bir oynanış görüntüsü yayınlayarak oyuncuların merakını gidererek heyecanını arttırdı. Görsel açıdan bakıldığında Ghost of Tsushima en iyi duran oyunların arasındaki yerini çok rahat alacak gibi duruyor. PS4 platformuna gelecek olan özel oyunların sonuncularından biri olacak Ghost of Tsushima normalde Haziran ayında bizlerle olacaktı fakat The Last of Us 2’nin ertelenmesi sebebiyle Temmuz ayına ertelenmişti.

Ghost of Tsushima’nın oynanış videosuyla geliştirici Sucker Punch, savaştan keşfe kadar oyunun birçok farklı yönünü gösterdi. Karakterimiz Jin Saka’nin savaş sırasında gerçekleştirdiği havalı animasyonlar ve tatmin edici bitirici vuruşlar sayesinde savaş mekanikleri oyunun ilk dikkat çeken yönlerinden biri oluyor ve şimdiden oyunculara güzel bir samuray deneyimi sunacak gibi duruyor. Hem teknik hem de mekanik açıdan Ghost of Tsushima’nın savaş sistemi etkileyici duruyor. Moğol İsyanları sırasında Japonya topraklarında geçen oyunun açık dünya olacağını da hatırlatalım. Atmosfer olarak da etkileyici duran Ghost of Tsushima’nın açık dünyasında size nereye gideceğinizi söyleyen bir pusula olmayacak. Oyun sizden dünyayı istediğiniz şekilde keşfetmenizi isteyecek.

Sony’nin merakla beklenen oyununun yayınlanan demosunda ayrıca “Ghost” adı verilen gizlilik kısımları da gösterildi. Savaş sırasında sadece kılıcımızla değil, bazı durumlarda gizlilik ile hareket etmemiz gerekecek. Son olarak karakterimiz Jin’i istediğimiz şekilde özelleştirebileceğiz, bu sayede karakterimizin yeteneklerini ve oyun tarzını belirleyerek oyunculara daha fazla kontrol etme imkanı verecek. Yukarıda da dediğimiz gibi PS4’ün son oyunlarından biri olacak olan Ghost of Tsushima 17 Temmuz’da piyasadaki yerini alacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı