Oyun

God of War PC Platformuna Geliyor Mu?

Death Stranding oyununun PC Platformuna geleceğinin açıklanmasının ardından oyuncular God of War oyununun da PC platformuna gelmesi için çalışmalara başladı. God of War PC platformuna geliyor mu ? İşte God of War cephesinden yapılan açıklamada.

Son zamanların en çok beklenen yapımlarından birisi olan Death Stranding oyununun PC platformuna geleceğinin açıklamasının ardından oyuncular diğer PlayStation 4 oyunlarının PC platformuna gelip gelmeyeceğini beklemeye başlamıştı. PlayStation 4 oyun konsolunun en önemli oyunlarından olan God of War oyununun yönetmeni bu konu hakkında açıklama yaptı. 

Sony’nin PlayStation 4 oyun konsolu kendine özel oyunlarla oyun severleri cezbediyor. Hideo Kojima’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Death Stranding oyununun başlangıçta sadece PlayStation 4 oyun konsolu için olacağının açıklamasının ardından yapılan son açıklama ile birlikte oyunun sadece PlayStation 4 konsoluna özel olmayacağı duyurulmuştu. 8 Kasım tarihinde PlayStation 4 oyun konsolu içni gelecek olan Death Stranding oyunu çıkışının üzerinden 1 yıl geçmeden 2020 yılının yaz aylarında PC platformu için gelecek. PlayStation cephesinin en güçlü oyunlarından birisi olan Death Stranding oyunun PC platformuna gelmesinin ardından oyuncular gözlerini God of War oyununa çevirdi. 

Oyuncuların God of War oyununun yaratıcı yönetmeni Cory Barlog’a gönderdiği “Oyunun PC’ye gelme vakti geldi” tweetinin ardından Barlog açıklama yaptı. 

God of War PC Platformuna Gelir Mi ? 

Barlog soruya, God of War oyununun PC platformuna gelmesini kendisinin de çok istediğini ancak bu kararının kendisinin elinde olmadığını cevabını veriyor. Barlog’un bu açıklamasıyla birlikte God of War oyununun PC’de göremeyeceğimiz kesinleşiyor. Oyun stüdyoları her ne kadar çok daha fazla oyuncu ile buluşmak isteseler de burada önemli olan stüdyonun kararı oluyor. God of War oyununun geliştiricisi olan Santa Monica Studio’nun sahibinin Sony olduğu düşünüldüğünde oyunun PC sürümünün gelmesinin imkansıza yakın olduğu görülüyor. 

God of War PC Platformuna Geliyor Mu? 
Hideo Kojima’nın son oyunu Death Stranding oyununun başlangıçta PlayStation 4 oyunu olarak lanse edilmesinin ardından PC platformuna da geleceğinin Sony tarafından esnetilmesi kararı görüşüne göre bazı stüdyolarda gerginliğe neden olmuş. Bakalım Sony gelecekte yeni PlayStation 4 oyunlarını PC platformuna kaptıracak mı yoksa Death Stranding oyunu PC platformuna kaptırdığı son özel oyun mu olacak?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı