Oyun

God of War Yönetmeni Oyunun Dünyası Hakkında Konuştu

Playstation markasının en güçlü isimlerinden olan God of War’ın dünyası hakkında oyunun yönetmeni Cory Barlog tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Oyunun dünyası hakkında bazı ilginç açıklamalarda bulunan Barlog, en yakın PS5’de görebileceğimiz bir devam oyunu için spekülasyonlara yol açmış olabilir.

Oyun dünyasının şüphesiz en önemli yerlerinde bulunan Playstation’ın en güçlü isimlerinden God of War, 2018 yılında Yunan mitolojisini bir kenara bırakarak İskandinav mitolojisi ile tekrar karşımıza çıkarak bize yine epik bir hikaye sunmuştu. Kratos’un Yunan topraklarından Odin’in toprakları olan İskandinav topraklarına gitmesi sonrası bazı oyuncular oyundaki Kratos’un bildiğimiz Kratos olmadığını ve Yunan Mitolojisinden bildiğimiz karakterimiz İskandinav Mitolojisindeki hali olduğunu öne sürmüştü. Oyunun yönetmeni bu iddiaları yalanlayıp Kratos’un hala aynı kişi olduğunu açıkladıktan sonra serinin hayranları God of War dünyasında başka hangi dinlerin bulunduğunu tecrübeli geliştiriciye ve yönetmen Cory Barlog bu soruya oldukça ilginç bir yanıt verdi.

God of War dünyasında Hristiyanlık da var

Twitter üzerinden bir hayranının sorduğu bu soru üzerine Barlog, God of War dünyasında sadece Yunan ve Nors dinleri haricinde Hristiyanlığın olduğunu da doğrulayarak çok ilginç bir açıklamada bulundu. Tecrübeli geliştiricinin verdiği bu cevap sonrası hayranların kafasında birden çok soru işaret oluşsa da Hristiyanlık temalı bir oyun köşede dursun, God of War gibi şiddetin öne çıktığı bir oyunda dolaylı yoldan Hristiyanlığa göndermeler yapılması bile tartışmalara yol açabileceği için oyuncuların kafasındaki sorular hep soru olarak kalacak gibi duruyor.

God of War Yönetmeni Oyunun Dünyası Hakkında Konuştu

Cory Balrog’un verdiği bu cevap sonrası ortaya çıkan bir başka soru ise başka hangi dinler var sorusu oldu. Bilinen her dinin God of War oyunlarda kendi başına bir şekilde tasvir edilmesi halihazırda ilginç bir fikir iken, bu dünyaların birleşme ihtimalini ise oyuncuların kafasında şu anda çok daha ilginç bir fikir. Barlog’un daha önce God of War’ın günün birinde Mısır ve Maya kültürlerini ziyaret edebileceğini söyleyen Barlog, son açıklaması ile bambaşka ihtimallerin doğmasına da öncülük etti diyebiliriz.

Yeni God of War ne zanan çıkacak?

Oyunun yönetmenin yaptığı açıklamalar her ne kadar ilginç olsa da çoğu oyuncu için şaşırtıcı değildi. Kratos’un Yunan topraklarından İskandinav topraklarına geçmesiyle birlikte serinin çoğu hayranı God of War evreninin sadece bir mitolojiden oluşmadığını biliyordu. God of War’ın sonuyla ikinci bir oyuna göz kırpan serinin bir sonraki oyununun PS5’e geleceğine kesin gözle bakılsa da ne zaman geleceği hala daha belirsiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı