Oyun

GOG, İade Sisteminde Değişikliğe Gitti

CD Projekt’in geliştirdiği oyun satış platformu olan GOG, iade sisteminde güzel sayılabilecek bir değişime gitti. Yeni sistem Steam’in iade sistemi ile karşılaştırıldığında kesinlikle daha avantajlı duruyor.

Hatrı sayılır miktarda sadık kullanıcı olan ve eski oyunları yeni sistemlerde çalışacak şekilde düzenleyip DRM koruması olmadan satışa sunan GOG’un değişikliğe gitmeden önce Steam’in iade sisteminden biraz daha katı bir sistemi vardı. Eski sisteme göre iade etmek istediğiniz oyunu indirmemiş ve oynamamış olmanız gerekiyordu. Çeşitli iade sebepleri sunan platform, oyunu sevmediğinizi belirterek iade yapmak istediğinizde bu talebi reddediyordu. Fakat artık bu katı sistem tarihe karıştı.

GOG yeni sistem ile birlikte iade politikasını ve sürecini basitleştirmeye gitti ve 30 gün içinde oyunu oynamış olsanız bile iade kabul edeceklerini duyurdu. Hatta Steam’in aksine herhangi bir oynayış süresi koşulu da sunmuyor. Eğer oyunu indirip üç dört saat oynamış olsanız bile oyunu 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

GOG, İade Sisteminde Değişikliğe Gitti

GOG yetkilileri değişiklikleri yakından takip edecek

Günümüz piyasasındaki birçok oyunu bir ay gibi uzun bir sürede bitirmek mümkün olduğundan aslında bu sistemin çok rahat şekilde suistimal edilebileceği gibi bir gerçek var. Fakat GOG yetkilileri suistimal söz konusu olmaması için iade taleplerini dikkatlice gözden geçireceklerini dile getirdi. Sistemin SSS (Sıkça Sorulan Sorular) kısmında bu konu üzerine yetkililer şöyle bir açıklama yapmış:

“Yaptığımız bu değişikli (güncellemenin) etkilerini herhangi bir kullanıcı iade politikasını kullanarak saatlerini harcayarak sevgiyle oyunlar hazırlayan geliştiricilere zarar vermemesi için izliyor olacağız. Böyle bir durum söz konusu olduğunda iade talebini geri çevirme ihtimalimiz var.”

Oyuncular için güzel bir adım atmış olan GOG’un bu yeni sistemi umarım yetkilileri pişman edip geri eski sisteme dönmeye zorlamaz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı