Oyun

Google Stadia Isınma Sorununa Resmi Açıklama Geldi

Teknoloji devi Google’ın bulut tabanlı yenilikçi oyun servisi Google Stadia’nın ısınma sorunu kullanıcıların canını sıkmıştı. Yaşanan bu sorununun ardından Google açıklama yaptı. 

Google’ın yenilikçi oyun platformu Google Stadia’nın final sürümü Şubat 2020 tarihinde çıkacak olsa da Stadia’nın “Founders edition” sürümü kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı. Yüksek gecikme hızına sahip olan Google Stadia servisi kullanıcılarının canını sıkan bir diğer şey ise servisin kullanıldığı Chromecast cihazlarında yaşanan aşırı ısınma sorunu olmuştu. 

Reddit platformu üzerinden şikayetini dile getiren bir Google Stadia kullanıcısı, Destiny 2 oyununu oynarken Chromecast Ultra cihazının aşırı ısındığını ve cihazın aniden kapandığını dile getirdi. Kullanıcının bu yorumunun ardında diğer Chromecast cihazlarından Google Stadia servisini kullanan kullanıcılar da benzer şikayetlerini dile getirdi. 

Google Stadia Servisi Cihazlarda Isınma Sorunu Yaratmıyor!

Cihazların ısınma sorunu şikayetlerinin artması üzerine Google temsilcisi konu ile ilgili açıklama yaptı. Google temsilcisi açıklamasında, “Bir cihazdaki herhangi bir ısınma probleminin endişe verici olabileceğini biliyoruz. Ancak gerçekleştirdiğimiz testlerde Google Chromecast Ultra cihazlarında Stadia servisi için herhangi bir ısınma sorunun yaşanmadığını gözlemledik. Stadia servisinin normal kullanımı esnasında tüm cihazın yüzeyi ısınabilir.” dedi. Google temsilcisi ayrıca gelişticisi ekibin servis ve donanımla ilgili pek çok test yaptığını ve hali hazırda testlerine devam ettiğini belirterek bu testler sonucunda benzer sorunlara rastlanılmadığını belirtti. 

Google cephesinde yapılan bu açıklama kullanıcıları tatmin etmemiş olsa da yaşanan bu sorunu Google’ın çözüp çözmeyeceği ise merak konusu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı