Oyun

Google Stadia Uygulaması Yayınlandı

Google’ın bulut tabanlı oyun akış servisi Google Stadia uygulaması yayınlandı. İşte Google Stadia servisinin resmi uygulaması. 

Teknoloji devi Google’ın bulut üzerinden AAA kalitesinde oyunları oynama imkanı sunan servisi Google Stadia 19 Kasım tarihinde kullanıcılarla buluşuyor. Servisin çıkışına az bir süre kala Google Stadia servisinin uygulaması Android platformu için yayınlandı. 

Google’ın merakla beklenen Google Stadia servisi için sayılı gün kaldı. 19 Kasım tarihinde kullanıcılarla buluşacak olan Google Stadia servisinin Android uygulaması Google Play Store üzerinden yayınlandı. 

Google Stadia servisi henüz kullanıcıların kullanımına sunulmasa da servisin uygulaması Google Play Store üzerinden indirmeye sunuldu. Kullanıcılar ücretsiz olarak indirebilecekleri Google Stadia uygulamasının açtıklarında Destiny 2 oyununun kapağı ile karşılaşıyor. Uygulama ekranında ise “Get Starded” seçeneği butonu görünüyor. Kullanıcılar bu butona dokunduklarında hesap seçme sayfasına ulaşıyor. Sistem kullanıcıların doğru hesabı seçtiğinden emin olmaları için hesaplarını doğrulamalarını istiyor. Oturum açma işleminin tamamlanmasının ardından uygulama Google Stadia Founders ya da Google Stadia Premiere Edition setiyle gelen davet kodunu girmesini istiyor. Kodu girmeden uygulamaya giriş yapmak mümkün değil. 

Google Stadia Uygulama Desteği Sunacak!

Google Play Store üzerinden yayınlanan Google Stadia uygulamasıyla birlikte Google Stadia arayüzü hakkında önemli bilgilere ulaşmak mümkün. Uygulama ana ekran üzerinde oyun kütüphanesini gösterecek. Bu oyunların üzerinde ayıca büyük olarak oyna ifadesi yer alacak. Google Stadia’nın diğer sekmesinde ise keşfet bölümü yer alacak. Oyuncular buradan yeni oyunlar keşfedebilecek ve oyunları kütüphanesine ekleyerek oynayabilecek. Google Stadia’nın keşfet sekmesinin üstünde ise YouTube, Twitter, Facebook, Reddit ve Discord gibi uygulamalar yer alacak. 

Google Play Store’da yer alan Google Stadia uygulaması her ne kadar yayınlanan ilk Stadia uygulaması olsa da uygulamanın 1.45.278447916 sürüm numarasının olması uygulamanın uzun bir süredir geliştirildiğine işaret ediyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı