Oyun

Google Stadia’da Kullanıcıları Sevindiren Hata

Google’ın geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği bulut tabanlı oyun akış servisi Google Stadia’da ortaya çıkan bir hata kullanıcıları sevindirdi. 

Google’ın bulut tabanlı oyun servisi olan Stadia, koronavirüs salgını nedeniyle hem pro paket sahibi olan hem de normal paket sahibi olan kullanıcılarına büyük indirimler sunuyor. Ülkelere göre oluşturulan bu indirimlerde Google büyük bir hata yaptı. 

Bir Twitter kullanıcının paylaşımına göre Google Stadia, NBA 2K20 oyununun fiyatını olması gerekenden çok daha fazla indirdi. Normal şartlarda Birleşik Krallık’ta yüzde 67’lik bir indirimle satın alınabilen oyun neredeyse bedava oldu.

Paylaşıma göre Birleşik Krallık’taki Google Stadia kullanıcıları NBA 2K20 oyununu yüzde 94’lük bir indirimle sayın aldı. Normal şartlar altında 39.99 sterline satılan NBA 2K20 oyunu sadece 2.40 sterline satıldı. Google Stadia’nın bu hatası sadece Birleşik Krallık’ta da yapılmadı. 

Benzer durumu Fransa’daki Google Stadia kullanıcıları da yaşadı. Normal şartlar altında 49.99 euro fiyat etiketi ile satışa sunulan oyun sadece 3 euro karşılığında satın alınabildi. Google tarafından yapılan blog gönderisine göre NBA 2K20 oyununun yüzde 67’lik indirimle satışa sunulacağı söyleniyordu. Google’ın bu noktada bir hata yaptığı da bariz bir şekilde ortaya çıktı. Google Stadia’nın NBA 2K20 oyununda yaptığı bu hatayı pek çok Stadia kullanıcısı değerlendirdi. Google’ın Stadia kullanıcılarına para iadesi yapıp işlemci iptal edip etmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı