Oyun

Google’dan Oyunculara Sürpriz: Stadia 2 Aylığına ücretsiz!

Geçtiğimiz yıl sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştiren Google’ın bulut bilişim bazlı oyun yayıncılığı servisi Stadia, bugünden itibaren Gmail adresine sahip olan herkes tarafından 2 aylığına ücretsiz olarak kullanılabilecek. 

Evde eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için

Aşina olmayanlar için kısaca tanıtmak gerekirse Google Stadia, güçlü donanıma sahip olmayan cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler için ideal bir çözüm sunuyor. Google’ın sunucuları üzerinden açılan oyunlar geniş bantlı internet bağlantısı aracılığıyla cihazlara aktarılıyor. Normalde ücretli olan Stadia’nın Koronavirüs salgını nedeniyle insanların eve kapandığı bir dönemde ücretsiz hale getirilmesi bu yönüyle çok anlamlı.

Öte yandan isteyen oyuncular da ücretle satılan Stadia Pro’ya 2 aylığına ücretsiz erişim sağlayabilecekler. Buna mevcut Stadia Pro aboneleri de dahil. 

Google'dan Oyunculara Sürpriz Stadia 2 Aylığına ücretsiz!
Google’dan Oyunculara Sürpriz Stadia 2 Aylığına ücretsiz!

Pro’nun normal sürümden farkı 60 FPS HDR 4K oyun deneyimi sunmasının yanı sıra aralarında GRID, Destiny 2: The Collection ve Thumper’in de aralarında bulunduğu 9 tane kaliteli oyunu ücretsiz olarak kütüphaneye ekleme imkânı veriyor oluşu.

Normalde 129 dolarlık paketle satılıyordu

Bugüne dek Stadia’yı kullanmak isteyen oyuncuların 129 dolara satılan Google Stadia Premiere Edition paketini satın almaları gerekiyordu. Bu paketin içinde Stadia’yı televizyonunuzda kullanabilmek için gerekli olan Chromecast Ultra ve orijinal Stadia kumandasının yanı sıra 3 aylık Stadia Pro abonelik kodu da mevcut bulunuyordu.

Şimdilerde Stadia’nın ücretsiz hale gelmesiyle oyuncular 1080p çözünürlük ve 60 FPS’de oyunlara erişebilecekler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu: 2 aylık süreç sona erdikten sonra oyuncuların her bir oyunu ayrı ayrı satın almaları isteniyor. Bunun dışında aylık 9.99 dolar ödeyerek Stadia Pro’ya terfi etme ve her ay 2 ay ücretsiz oyuna erişebilme seçeneği de var. Tıpkı Xbox’un oyunculara sunduğu Xbox Live Gold abonelik seçeneğinde olduğu gibi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı