Oyun

Grounded’dan Yeni Oynayış Videosu Geldi

X019 sırasında duyurulan ve geçtiğimiz ay içerisinde Steam sayfası açılan Grounded’dan uzun bir oynayış videosu geldi. PAX East etkinliğinde boy gösteren geliştiriciler yeni detaylar vermekten kaçınmadı. Yaklaşık 15 dakika uzunluğundaki oynayış videosunu aşağıdan izleyebilir ve yeni detayları öğrenebilirsiniz.

Star Wars: Knights of the Old Republic II – Sith Lords, Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity ve son olarak da The Outer Worlds ile bizleri ekran başına bağlamayı her seferinde başaran Obsidian Entertainment’ın içindeki ufak bir tarafından geliştirilen Grounded’a yeni bilgiler geldi. Geliştiriciler, PAX East panelleri sırasında ilk kez oyun içi görüntü göstermiş oldular.

Oyunun çıkışıyla birlikte konsollar için çapraz platform desteği olacağını söyleyen geliştiriciler, oyunda kuşların bulunmayacağını, ister birinci şahıs ister de üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanabilir olacağını söylediler. Obsidian’ın üstünde durdurduğu bir diğer detay ise, binalar inşa etmek için çimleri kestikten sonra hepsini toplayıp eğer çok uzak değilseniz üssünüze fırlatabilirsiniz. Böylelikle materyal işinin biraz daha kolaylaşacağını düşünün geliştiricilerin nesnelere olan yaklaşımı bu şekilde, tutulan bilen her şey fırlatılabilir olacak.

Oyun dünya ilerlemesi konusunda Metroidvania yaklaşımına sahip. Bu demek oluyor ki edinilmiş bazı belirli yetenekler ve araç gereçler haritanın erişilemeyen diğer kısımlarına erişim imkanı sağlayacak. Ayrıca geliştiriciler oyuncuların haritanın diğer kısımlarına ulaşmaya çalışırken ağır engellerle karşılamayacaklarını ve istedikleri yere gitmek için alışılmadık bir yol bulurlarsa deneyebileceklerini söylüyor.

Bununla birlikte Obsidian yetkilileri, Grounded’ın araknofobi, yani örümcek fobisi modu olacağını bir kez daha doğruladı. Bu mod sayesinde örümceklerden korkan insanlar için stresin biraz daha azalacağını söyleyebiliriz. Erken erişim başlığı altında çıkış yapması planlanan oyunun çıkış tarihi hakkında panel sırasında net bir bilgi verilmekten kaçınılsa da, oyunun yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde çıkması bekleniyor. Grounded’ın açıklanan sistem gereksinimleri şöyle:

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 (SP1)
  • İşlemci: Intel Core i3-3225
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 650 Ti
  • Depolama: 8 GB kullanılabilir alan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı