Oyun

GTA 6’nın Çıkış Tarihine Dair Çok Önemli İpucu!

En son Epic Games’in ücretsiz hale getirmesiyle yeniden oyun bloglarının ve haber sitelerinin gündemi haline gelen GTA 5 ile Rockstar müthiş bir başarı elde etti. 2013 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen hala daha beğeniyle oynanan, onlarca farklı mod geliştirilen ve yaması çıkan oyunun devamı ise uzun süredir bekleniyor. Buna rağmen Rockstar cephesinde GTA 6’ya dair derin bir sessizlik hâkim.

Resmî belgedeki önemli ipucu dikkatlerden kaçmadı

Peki, GTA 6 ne zaman çıkacak? Dahası çıktığı zaman oyun hangi şehirde geçecek? Bu soruların cevabını henüz resmî bir açıklama olmadığı bilmiyoruz ancak elimizde bazı ipuçları var. 

Bahsi geçen ipuçlarına Rockstar’ın bağlı bulunduğu Take-Two’nun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği 10-K başvuru formunda rastlandı. Şirket 31 Mart 2024 tarihinde sona erecek 12 aylık bir süre zarfında 89 milyon dolar pazarlama harcaması yapacağını bildirdi. 

Reklam için kesenin ağzını açtılar bile

Bu paranın sadece reklam ve pazarlamaya ayrılmış olması şaşırtıcı, çünkü çok yüksek bir meblağ söz konusu. Üstelik geçen senelerde yapılan harcamalara baktığımızda iki katı kadar bir artıştan bahsedilebilir.

Yatırım firması Stephens’in analistlerinden Jeff Cohen bu artışın sebebinin GTA 6 olduğunu öne sürdü. Hiç şüphesiz Take-Two, GTA 6 çıktığı zaman reklam için kesenin ağzını açacak. Bunun için bu kadar yüksek bir rakam gözden çıkarılmış durumda.

31 Mart 2024’ten 1 sene geriye doğru gittiğimizde ise oyunun 2023 yılının Mart aylarında yayınlanacağı çıkarımında bulunabiliriz. Tabii bu tarih ileri geri oynayacaktır ancak yıl olarak 2023’e işaret edildiği kesin.

GTA 5 şirkete 1 milyar dolardan fazla para kazandırdı ve halen daha GTA Online ile kazandırmaya devam ediyor. Bu noktada Rockstar’ın bağlı bulunduğu Take-Two’nun bu başarı tablosunu GTA 6 ile daha ileriye taşımak istemesi gayet anlaşılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı