Oyun

GTA 6’nın Yarısından Fazlası Bitmiş

İsmini vermeyen bir Rockstar çalışanı geçtiğimiz günlerde GTA 6 hakkında ortaya çıkan raporların gerçek olmadığını dile getirdi. Çalışanın dediğine göre GTA 6’nın yapım süreci daha en başında değil, %60 ila %70’lik bir kısmının tamamlandığını söyledi.

GTA 5’in çıkışından sonra oyuncular uzun bir süre boyunca GTA 6’nın çıkışını beklemişti fakat Rockstar Games nicelikten çok niteliğe önem veren bir firma olduğu için oyun hakkında elimize söylentiden başka bir şey geçmemişti. Fakat geride bıraktığımız günlerde Kotaku’dan Jason Schreier’ın paylaşıldığı bilgiler oyuna dair ilk güvenilir sayılabilecek bilgileri bizlerle buluşturmuştu diyebiliriz. Schreier’ın paylaştığı bilgilerde Rockstar’ın GTA 6’nın yapım aşamasının daha çok başlarında olduğu ve çalışanlarının sağlığını korumak adına oyunun eski oyunlara oranla biraz daha küçük çapta çıkıp, gelecek güncellemelerle içeriklerinin zenginleştirileceği söylenmişti.

GTA 6’nın Yarısından Fazlası Bitmiş
GTA Online

Fakat Gtaforums üzerindeki bir başka kişi bu raporların gerçeği yansıtmadığını ve GTA 6’nın yapım aşamasının çok daha ileride olduğunu söyledi. Schreier’ın paylaştığı bilgileri yalanlayan kişi Rockstar’a yakınlığı ve geçmişte yaptığı tutarlı sızıntılarıyla bilinen Tez2 isimli bir kullanıcı. Tez2’nin Twitter’dan paylaştığı bilgilere göre GTA 6’nın yapımı yarısından fazlasının tamamlanmış ve birkaç sene içerisinde çıkış yapma ihtimali varmış. Tez2 açıklamasının devamında ileri sürdüğü fikri desteklemek için Red Dead Redemption 2’nin yapımına ilk oyun çıktıktan hemen sonra, yani 2013 senesinde başladığı ve oyunun 7-8 senede geliştirildiğini ve aynı durumun GTA 6’da da olacağını söyledi.

GTA 6’nın yapım süreci %60’ı geçti

Tez2 isimli kullanıı Twitter’da yaptığı açıklamalardan sonra bu sefer de yılların hayatına devam eden GTAForums üzerinden tartışmalara katılarak, Schreier’ın bir sonraki GTA oyunu hakkında yaptığı açıklamaların hatalı olduğunu ve GTA 6’nın erken geliştirme evrelerini geçtiğinden emin olduğunu, yapımın öyle bir noktada durmasına imkan olmadığını söyledi. Forum üzerinden yaptığı açıklamanın devamında ise oyunun %60 ila %70 arasında tamamlandığını duyduğunu dile getirdi.

GTA 6’nın Yarısından Fazlası Bitmiş
GTA V

Jason Schreier’ın oyun basınında uzun süredir yer alan tanınmış ve saygın bir gazeteci olduğunu, şirketlerdeki tanıdıkları sayesinde daha önceki zamanlarda da tutarlı bilgileri basınla paylaşmış olsa da Tez2’nin de olaya dahil olması işleri hayranlar için bir hayli zorlaştırmasa benziyor. GTAForums üzerinde devam eden tartışmalar Tez2’nin açıklamaları sonrası bir hayli ateşlendi. Fakat yine de tüm bunların bizzat Rockstar’ın ağzından gelen resmi bilgiler olmadığını hatırlatarak hemen inanılmaması gerektiğini hatırlatalım.

GTA 6 resmi olarak duyurulmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı