Oyun

GTA Online Hilecilerle Doldu

Her ne kadar Epic Games Store kullanıcılarını ücretsiz GTA 5 vererek sevindirmiş olsa da oyundan keyif almak isteyen bazı oyuncular durumdan şikayetçi. Oyunun ücretsiz olmasıyla birlikte bir süre yeni hesabın açılmasıyla birlikte oyunun çevrimiçi kısmı GTA Online hilecilerin yeni odak noktası oldu.

Bu hafta Epic Games Store’da GTA 5’in ücretsiz olmasıyla GTA Online’daki oyuncu sayısı bir hayli arttı. Hatta öyle ki belli bir noktada hem Epic Games hem de GTA Online sunucularında bazı çökmeler meydana geldi. Sorunların düzelmesinin ardından güzel bir çevirimiçi GTA deneyimi yaşamak için GTA Online’a giren oyuncuları hoş olmayan bir görüntü karşıladı çünkü oyuna gelen herkes adil bir oyun ortamının peşinde değil. Oyunun ücretsiz erişime açılmasıyla birlikte birçok hileci yeni hesap açarak GTA Online’ın sunucuların akın etti ve dünyanın birçok yerinde oyuncunun oyun deneyimini baltalamaya başladı.

GTA Online Hilecilerle Doldu

GTA 5’in ücretsiz şekilde oyunculara dağıtılması Epic Games Store’un yakaladığı en büyük başarılardan biri olarak sayılabilir. Yoğunluk ve talep o kadar çoktu ki bir noktada Fortnite sunucuları bile Epic Games sunucularının aldığı yoğun trafiğe dayanamayıp çökmüştü. Teknik sorunlar çözüldükten sonra çevrimiçi oyun deneyimi yaşamak isteyen GTA oyuncularını ise bu sefer de hileciler engelledi. Oyuna girdikleri anda oyuncuları rahatsız eden hileciler, yeni oyuncuları bir kafesin içine hapsediyor, üzerlerine çeşitli eşyalar fırlatıyor ve karakterleri üzerinde çeşitli değişiklikler yapıyor. Bu can sıkan o kadar çok arttı ki Reddit’deki GTA Online forumuna giren kullanıcılar yaşadıkları sıkıntıyı yetkilere iletmeye çalıştı ve kendi aralarında GTA Online tekrardan normale dönecek mi acaba sorusunu sormaya başladı.

Forumlarda GTA V’i ücretsiz vermenin oyuncu topluluğu için iyi bir şey olup olmadığını sorgulayanlar bile vardı ki bir noktada haklı da olabilirler. Çünkü hile yapan kişi sadece hedefindeki oyuncuyu değil tüm sunucuyu etkileyebiliyor. Hilecilerin bulunduğu sunucu içerisinde peş peşe eşya, tank, uçak, helikopter gibi araçlar indirerek büyük patlamalara yol açması sunucuya aşırı yük bindiriyor ve en nihayetinde sunucu hata veriyor. Zaten Epic Games Store’dan gelen birçok oyuncuyu kaldırmakta güçlük çeken sunucular, bu olaylar sonucunda daha da kötü bir hale geliyor. Bakalım Rockstar Games oyuncuların deneyiminin önüne geçen hilecilere ve sunucuları düzeltmek adına nasıl bir adım atacak hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı