Oyun

Half Life: Alyx Oyununun Neden VR Olduğu Açıklandı

Ünlü oyun yapımcısı Valve geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği Half-Life Alyx oyununun neden VR platformuna çıkacağını açıkladı. 

Valve’in en çok sevilen oyunlarından birisi Half-Life oyununun 3. Oyunu yılladır bekleniyordu. Half-Life 3 oyununun gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyorken Valve yeni bir Half-Life oyunu tanıttı. Tanıtılan Half-Life oyunu serisinin beklenen üçüncü oyunu olarak karşımıza çıkmadı. Duyurulan oyun sadece VR platformu için çıkmıştı. Half – Life Alyx oyunu sadece VR desteği ile çıkacağının duyurulmasının ardından pek çok kişi üzülmüştü.

Oyuncular oyunun neden VR platformuna çıktığını merak etmeye başlamıştı. Half Life 2 oyunu öncesindeki oyunları konu alacak olan Half Life : Alyx oyununun neden VR destekli çıktığını Valve geliştiricisi Dario Casali açıkladı. 

Oyun İlk Olarak Geleneksel Kontrolcüler İçin Geliştirilmeye Başlandı

Casali verdiği röportajda, geleneksel kontrollerle oynanmayacak şekilde tasarlandığı ve geliştirildiği için Half Life : Alyx oyununun sadece VR platformu için çıkacağını açıkladı. Casali ayrıca oyunun diğer platformlar için de yeterli deneyimi sunamayacağını belirtti. 

Valve geliştiricisi Casali yaptığı açıklamada ayrıca Half Life Alyx oyununun fare ve klavye ile kontrol edilebilen bir sürümünün de olmasını istediklerini belirtti. Oyunun bir VR keşfi olarak başladığını, sonrasında kumandaları ve kafa bandını kullandıkça ve keşfettikçe klavyeye aktarılamayacak pek çok şeyle karşılaştıklarını belirtti. 

Casali ayrıca oyunun VR platformu dışına çıkmasının şimdilik pek mümkün olmadığını ve VR platformu dışına çıksa bile oyuncuların pek çok etkileşimden yoksun kalacağını dile getirdi. Bakalım Half Life Alyx oyunu oyuncuları memnun edebilecek mi? 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı