Oyun

Half-Life: Alyx’e Işın Kılıcı Modu Geldi

Bundan birkaç gün önce Valve’ın en yeni Half-Life oyunu Half-Life: Alyx’e Steam Atölye desteği gelmiş ve VR oyuna yeni modlar gelmeye başlamıştı. Oyuna eklenen Steam Atölye desteği sonrası ise gelen en dikkat çekici modlardan biri Star Wars evreninden bildiğimiz ışın kılıcı oldu.

Her ne kadar yeni gelen oyun Half-Life 3 olmasa da, Half-Life: Alyx hem satış anlamında hem de oyuncuların beğenisi açısından tam not almayı başarmıştı. Hatta öyle ki oyun tek başına 1 milyon adet Steam VR sattırmayı başarmıştı. Ayrıca Half-Life: Alyx, sanal gerçekçilik platformunun da AAA oyunlar için oldukça başarılı bir platform olduğunu kanıtlamakla birlikte, Mart 2020’de Steam’in en çok satanlar listesinde zirveye oturmayı başarmıştı.

Göstermiş olduğu bu başarıları bir kenara koyarsak, modlama imkanlarıyla bilinen diğer tüm Half-Life oyunları gibi Half-Life: Alyx’de bu artı yönüyle ön plana çıkmıştı. Hatta daha geçtiğimiz günler Valve, oyunun resmi Steam Atölyesini açarak oyunculardan gelecek olan modları beklemeye başlamıştı. Atölyenin gelmesiyle birlikte bir mod yapımcısı Alyx’in oyun motorunu kullanarak Hal-Life 2’nin açılış sahnesini yeniden yapmıştı. Bu ve bunun gibi birçok çeşitli modlar oyuncularla buluşmaya başlamış olsa da bir mod var ki şu anda birçok oyuncunun odak noktasına hem de atölyenin zirvesine oturmuş durumda.

Bu bahsettiğimiz mod, yolokas isimli bir mod yapımcısının Half-Life: Alyx için geliştirdiği, “Jedi Alyx – Lightsaber Training” isimli bir ışın kılıcı modu. Oyunculara sadece Star Wars evreniniden bildiğimiz ışın kılıcı kullanma şansı vermekle kalmayan mod, ayrıca oyunun mekanikleri arasında bulunan “Gravity Gloves (Yerçekimi Eldivenleri” ile “Force” kullanma şansı da veriyor. Modun açıklamasına bakıldığında Jedi Alyx – Lightsaber Training beraberinde üç farklı ışın kılıcı ile birlikte geliyor. Bunlardan ilki standart ışın kılıcı, ikincisi Darth Maul’un kullandığı tarzda bir çift uçlu ışın kılıcı ve standart ışın kılıcından büyük olan bir ışın kılcı. Şimdiden altı binden fazla kişinin indirdiği mod Half-Life: Alyx Steam Atölyesinin ikinci sırasına yerleşmiş durumda. VR mekanikleriyle birlikte kullanıldığında çok farklı bir deneyim sunan ışın kılıcı modunu, eğer Half-Life: Alyx sahibi iseniz denemenizi tavsiye ederiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı