Oyun

Hayatta Kalmanın Zor Hali: Dispatcher

İlginç konusu ile birlikte birçok oyunseverin ilgisini çeken Dispatcher oyunu; gerilim ve korku oyunları arasında kendisine özel bir yer ediniyor. Hayatta kalmanın başat ögelerden biri olduğu bu oyun korku dolu anları ve hat safhada bir gerginliği barındırarak özellikle bu tür seven oyunculara farklı bir deneyim yaşatıyor.

Korku ve Gerilim Hiç Eksik Olmuyor.

Uzay boşluğunda kaybolmuş bir gemide geçen bu oyun yaratıklarla bezenmiş bir atmosferde geçmektedir. Karanlığın hakim olduğu bir oyundur Dispatcher.  Oyunun hikayesi ; altı farklı karakter sınıfı  vardır ve bu her sınıfın kendisine ait rolleri ve bazı özel durumları vardır. Bu her özel durumun her sınıf için farklı karşılığı vardır. Örneğin bir sınıf için iyi ve artı yön olan diğer sınıf için eksi ve kötü bir yön bırakabilmektedir.  Asıl amacın karanlıkta kalmamaktır bunun için elinizdeki fenerin pilinin bitmemesi gerekmektedir. Normalde bir oyunda etrafta arayacağınız şey silah ya da mühimmat olması gerekirken bu oyunda farklı bir durum söz konusu olup silah yoktur ve pil ararsınız.

Oyun içerisinde dört farklı yaratık bulunmaktadır ve oyun severi yakalamakla görevlidir. Bu dev yaratıkların oyunda giremeyeceği bazı alanlar bulunmaktadır, oyun severin aklında bu küçük yerlerin yaratıkların giremeyeceği yerlerin tutulması gerekmektedir.  Her yaratığın avlanma şekli farklıdır. Bunlardan bir tanesi ; yaratığın yanınızda bitmesiyle ölmenizin bir olmasıdır. Oyunda belli aralıklarla ölmek mümkün olduğunda pek çok harita ve yer bulunmaktadır bu yüzden tekrara düşmez ve ölüm sebepleri aynı olsa da farklı şekillerde ölebilmek de mevcuttur.  Aynı zamanda belli oranda güç topladığınızda görünmeme özelliğini de yakalayabiliyorsunuz. Ancak bu görünmeme durumu uzun süreli bir şekilde değildir.

Oyun, grafikleri ve haritaları konusunda da oldukça başarılıdır. Korku filmindeymiş hissi veren grafikleri ve her an her yerden bir yaratığın çıkabilme olasılığının vermiş olduğu gerginlik oyunseveri oyunun içerisinde tutmayı başarmıştır. Korku ile keyif dolu anlarınızın olması için Dispatcher iyi bir  seçim olabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı