Oyun

Hideo Kojima Devrimsel Bir Oyun Yapmak İstiyor

Son olarak karşımıza Death Stranding ile çıkan Hideo Kojima, P.T. Silent Hill ve geleceğe dönük planlarından bahsetti. Tecrübeli oyun geliştiricisi, oyun dünyasında devrim açacak bir korku oyunu yapmak istediğini dile getirdi.

Hideo Kojima, Death Stranding çıkışını gerçekleştirdikten hemen sonra soğumadan yeni projesi için kolları sıvadığını daha önce de açıklamıştı. Yeni projesinin ne olacağını merak eden oyuncular, Kojima’nın verdiği her yeni demette tüm kelimeleri ipuçları için didik didik aramaya şimdiden başladı. Dün gerçekleştirilen BAFTA Oyun Ödülleri sırasında verdiği bir röportajda Kojima, oyuncuların arayıp durduğu ipucunu vermiş olabilir. Kojima’ya Death Stranding’den önce geliştirmeye başladığı fakat Konami tarafından iptal edilen deneysel korku oyunu P.T. sorulduğunda tecrübeli isim projeleri için çizdiği gelecek planlarından bahsetmekten kendini alıkoyamadı.

Kojima yeni bir korku oyunu yapmak istiyor

Kojima verdiği röportajda dehşet ortamı yaratmak için devrimsel yöntemler kullanan bir korku oyunu yapmak istediğini itiraf etti. P.T. Silent Hill’in bir deney olarak sonuçlandığını söyleyen Kojima, P.T.’nin aslında çok daha büyük bir oyun olduğunu dile getirmiş oldu. Silent Hill’in daha iyi bir kaderi hak ettiğini söyleyen tecrübeli oyun geliştiricisi açıklamasının devamında ise gelecekte günün birinde başka bir korku oyunu yapmak istediğini söyledi. Gelecekte günün birinde ifadesinde kullanarak Hideo Kojima, kendi stüdyosu olan Kojima Productions’ın şu anki projesini de gizlemiş oldu. Stüdyonun geliştirdiği oyun belki bir korku oyunudur belki de tamamen farklı bir şeydir lakin bilinen bir gerçek var ki Kojima gerçekten de korku oyunu yapmayı kafaya takmış gibi gözüküyor.

Hideo Kojima Devrimsel Bir Oyun Yapmak İstiyor
İptal edilen P.T. oyunu

Ancak sektörün tecrübeli ismi sıradan bir korku oyunu yapmak istemediğinin de altını çiziyor. Daha özel bir oyun yapmak istediğini ve daha da önemlisi oyunun oyuncuların kendini pisleteceği kadar korkunç olmasını istiyor. Hideo Kojima, aklındaki oyunda korkudan altına yapmak deyimini gerçekleştirmek için oyundaki korku elementlerini oluşturmak için devrimsel yöntemler kullanmak istediğini de sözlerine ekledi. Aklında bazı fikirler olduğunu da belirten Kojima’nın bu fikirleri uygulamaya döküp dökemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kojima bir sonraki projesini sır gibi saklıyor

Hideo Kojima ve stüdyosu Kojima Productions’ın bir sonraki oyunu hala daha gizemini koruyor. Ancak P.T. ve Silent Hill hayranları için ufukta umut var gibi gözüküyor. Kojima’nın bir korku yapmak istediği ve Death Stranding’de gördüğümüz üzere tecrübeli isim aklındaki fikirleri yapmak istediğinde önünde artık pek bir engel bulunmuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı