Oyun

Horizon: Zero Dawn PC İçin Listelendi

PC’ye geleceğine dair söylentiler olan PlayStation 4’ün özel oyunlarından Horizon: Zero Dawn, Amazon Fransa’da listelendi. Listelenme gerçekleştikten hemen sonra kaldırılsa da gelen söylentilere bakılırsa yeni bir duyuru yolda olabilir.

PlayStation 4 tarafının en güçlü oyunlarından olan ve çıktığı dönem oyuncuları ikiye ayıran Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye gelebileceğine dair dedikoduları bu yılın başında duymuştuk. Kimi oyuncu Horizon: Zero Dawn’nın çok üst düzeylerde harika bir oyun olduğunu belirtirken, diğer kısım oyuncular ise oyunun abartıldığı kadar olmadığını, klasik bir açık dünya macera oyunundan fazlasını vermediğini ve bir süre sonra mekaniklerinin sıktığını savunmuştu.

Her ne kadar oyuncuları ikiye bölmüş olsa da konsolun başarılı oyunlardan olan Horizon: Zero Dawn, gelen bilgilere göre geride bıraktığımız gün içerisinde Amazon Fransa’da listelenip, anında kaldırılmış. Listelemeyi gören kullanıcıların belirttiğine göre oyun hakkında sadece isim, yayıncı ve platform bilgisi bulunurken, herhangi bir kapak resmi veya oyun içi görüntü yer almıyordu. Her ne kadar söylentiler olsa da Amazon’da ve diğer sitelerde böyle olayların çokça yaşandığı hatırlatalım.

Horizon: Zero Dawn PC İçin Listelendi

Peki söylentiler neydi?

Bir YouTube kullanıcı olan Anton Logvinov, Guerrilla Games tarafından geliştirilen oyunun 2020 Şubat ayında, yani son günlerine geldiğimiz ayda, PC için çıkacağını söylemiş ve oyun basının önde gelenlerinden Kotaku bu söylentinin doğruluk payı olduğunu doğrulamıştı. Şubat ayının sonlarına geliyor olmamız bu söylentilerin asılsız olduğunu ortaya çıkarabilir fakat şöyle bir ihtimal daha var. Horizon: Zero Dawn PS4 için 28 Şubat 2017 tarihinde çıkış yapmıştı. Eğer oyunun PC için gelmesi planlanıyorsa Guerrilla Games ve Sony kendilerine yine aynı tarihi seçmiş olabilir.

Tabi bunların hepsinin birer söylenti olduğunu unutmamak gerek. Bakalım PS4’ün sevilen oyunu Detroit: Become Human, Heavy Rain ve Death Stranding gibi özel oyun niteliğinden sıyrılıp PS4’e gelecek mi hep beraber göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı