Oyun

Horizon: Zero Dawn PC’ye Geliyor

Geliştiriciliğini Guerilla Games’in yaptığı, Sony’nin PS4 özel oyunlarından olan Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye geleceği duyuruldu. Bir süredir ortalıkta dolaşan söylentilerin doğru olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Şubat 2017 tarihinde PS4 özel oyunu olarak oyuncularla buluşan ve oyun basınından çok yüksek notlar alan Horizon: Zero Dawn’ın PC platformuna geleceğine dair bazı söylentiler son birkaç aydır gündeme geliyordu. Geride bıraktığımız saatlerde, şimdilerde Worldwide Studio’ın başını çeken eski Guerilla Games kıdemli çalışanı olan deneyimli oyun geliştirici Hermen Hulst ile gerçekleştirilmiş bir röportaj Playstation Blog üzerinden yayınlandı. Yayılan röportajda Hulst, PS4’e özel olan Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye geleceğini doğruladı.

Horizon bu ay PC’ye geliyor

Röportaj esnasında Hulst’a Horizon: Zero Dawn Complete Edition’ın PC’ye geleceğine dair söylentiler olduğunu ve bu söylentilere cevap verip veremeyeceği soruldu. Hulst, Horizon’ın bu yaz aylarında Steam üzerinden PC’ye geleceğini doğrularken, çok yakın bir zaman içinde Guerrilla yetkilileri Michiel van der Leeuw, JB van Beek ve Angie Smets’ın konu hakkında daha detaylı açıklamalar yapacağını da ekledi. PC oyuncularını sevindiren bu haber sonrası Hulst’a Sony’nin PlayStation özel oyunlarının PC’ye gelmesinin gelecek için ne ifade ettiği soruldu. Deneyimli oyun yapımcısı bu soruya şöyle bir yanıt verdi:

Horizon: Zero Dawn PC’ye Geliyor

“Sanırım daha çok insana Playstation’ı tanıtma ve bu insanlara neler kaçırdıklarını bizzat göstermek için yeni fikirlere açık olmamız çok önemli bir husus. Birinci parti AAA bir oyunu PC’ye çıkarmak demek bundan sonra her PS4 oyunun PC’ye geleceği anlamına gelmiyor, konsol oyuncularının yüreğine bu konuda su serpebiliriz. Bana göre Horizon: Zero Dawn bu bahsettiğim örneğe çok iyi uyan bir yapımdı. Henüz elimizde oyunun PC çıkış tarihi hakkında bir bilgi olmamakla beraber özel donanıma (Playstation) tamamen sadık kalacağız.”

Horizon: Zero Dawn bizlere nasıl bir deneyim sunuyor?

Ana oyun, The Frozen Wilds genişleme paketi ve bugüne kadar çıkmış diğer tüm küçük ek paketleri içerisinde barındıran Complete Edition’ın PC sürümü hakkında Hulst’ın da belirttiği üzere herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Aloy’un kontrolünü ele alacağımız Horizon: Zero Dawn’da, ölümcül robotları ve tabiatın ele geçirdiği kıyamet sonrası bir dünyada kabile hayatına geri dönen insanlar topluluklarıyla etkileşime geçecek ve içinde bulunduğumuz dünyanın açığa çıkarılmayı bekleyen gizemlerini gün yüzüne çıkaracağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı