Oyun

Horizon Zero Dawn Üçlemeye Dönüşebilir

PS4’ün en başarılı oyunlarından biri olan Horizon Zero Dawn’a imza atan Guerrilla Games, gelen son bilgilere göre oyunu bir üçlemeye dönüştürmek istiyor. Devam oyunu hakkında da yansıyan yeni bilgilere göre ikinci oyun ilk oyuna oranla devasa bir büyüklükte olacak.

Şu sıralar ilk oyunun PC’ye uyarlanması ve yeni oyun üzerinde çalıştığı iddia edilen Guerllia Games’in Horzion Zero Dawn markasıyla ilgili başka planları olabilir. Gelen son bilgilere göre Guerilla Games şu anda sadece ikinci oyunu geliştirmekle kalmayıp üçüncü oyun için de planlamalara başlamış gibi duruyor. Oyun basının önde gelen sitelerinden olan VGC, birden fazla güvenilir kaynağın Guerilla Games’in Horizon Zero Dawn’ı üçleme yapma planını Sony Interactive Entertainment’e götürdüğü ve Sony’nin bu plana yeşil ışık yaktığını duyurdu.

Horizon Zero Dawn Üçlemeye Dönüşebilir

Bu haber sonrası forumlarda tartışan oyuncular, Guerilla Games’in en başından beri aklında ilk oyun başarılı olursa markayı bir üçleme yapma fikri olduğunu öne sürdü. Kimi oyuncular ve basın tarafından oldukça övülen fakat diğer kesim tarafından da övüldüğü kadar iyi olmadığı öne sürülen oyun satış anlamında hem Sony’nin hem de Guerilla Games’nin yüzünü güldürmüş olacak ki üçleme fikri iki şirket tarafından da onay görmüş.

Horizon Zero Dawn’ın yeni oyunu hakkında gelişmeler var

Horizon Zero Dawn çıkış yaptıktan hemen sonra ikinci oyun için kolları sıvıyan Guerilla Games, bu oyunu da PS4 platformu üzerinden satışa çıkarmayı düşünüyormuş. Fakat yeni nesil konsolların ufukta olması sebebiyle oyunun PS5’e çıkış yapmasına karar verilmiş. İkinci hakkında yeni ilk bilgiler arasında ise yeni oyunun ilk oyuna kıyasla devasa bir ölçekte yapım olacağı. VGC’nin paylaştığı bilgilere göre yeni oyunun dünyası ilk oyundan çok daha büyük olacak ve oyuncuları keşif konusunda daha çok serbest bırakacak.

Horizon Zero Dawn Üçlemeye Dönüşebilir

Yeni oyun hakkında ortaya atılan bir başka iddia ise oyunun çok oyunculu modu olacağı. Bu iddiaya yol açan iki unsur var, birincisi Guerilla Games’in çok oyunculu mod konusunda uzman birini işe almak için ilan vermesiydi. İkincisi ise Guerilla’nın ilk oyun için de bir çeşit çok oyunculu mod planladığı fakat geliştirme aşamasında oyunun başka kısımlarına önem verilince bu fikir ilk oyun için rafa kaldırılmıştı. Çok oyunculu modun coop şeklinde mi yoksa kendi başıan bir oyun şeklinde mi olacacağı hakkında net bir bilgi verilmemiş. Hikaye modu hakkında da herhangi bir bilgi paylaşmamış fakat iddialara göre Mayıs ayında Sony’nin düzenleyeceği bir canlı etkinlik sırasında ikinci Horizon oyunu dahil birçok PS5 oyunu hakkında yeni bilgiler görebiliriz. Yine de tüm bunların birer söylenti olduğunu unutmamak gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı