Oyun

Horizon Zero Dawn Yeni Bilgilerle Steam’e Geldi

Horizon: Zero Dawn’ın 2020 yaz aylarında çıkış yapacağı geliştirici Guerilla Games tarafından açılan Steam sayfası sayesinde netlik kazandı. Ayrıca oyunun PC sürümüne ait ilk ekran görüntüsü de paylaşıldı.

Daha önce karşımıza Killzone, Killzone 2, Killzone: Shadow Fall gibi Playstation platformuna özel birinci şahıs nişancı oyunlarıyla karşımıza çıkan Guerilla Games, 2017 senesinde farklı bir türe yönelerek açık dünya macera oyunu olan Horizon Zero Dawn ile karşımıza çıkmıştı. Çıkış yaptığı dönem oyun basını tarafından tam notlar alarak mükemmel bir yapım olarak lanse edilen Horizon Zero Dawn, oyuncular arasında bir ikileme sebep olmuştu. Bir kısım oyuncu oyunun eleştirmenlerin ve basının anlattığı kadar iyi olmadığını belirtirken diğer kısım ise oyunun aldığı puanların isabetli olduğunu savunuyordu. Ancak yine de Horizon, PS4’ün en başarılı oyunlarından bir olmayı başarmıştı.

Horizon Zero Dawn Steam’deki Yerini Aldı

Geçtiğimiz günlerde PS4’e özel olarak geliştirilen Horizon Zero Dawn’ın özel oyun unvanının bir kenara koyup PC platformuna çıkış yaparak daha fazla oyuncuya ulaşacağı duyurulmuştu. Bugün ise oyunun Steam sayfası açıldı ve yeni bilgiler de bu sayede gün yüzüne çıktı. Oyunun ekran görüntüleri arasında bir resimde “PS4 Pro’da Kaydedilmiştir” ibaresi olmaması akıllara bu görüntünün PC sürümüne mi ait olduğu sorusunu getirdi. Meraklı kullanıcılar bunun üzerine oyunun Steam forumda akıllarındaki soru işareti ortadan kaldırmak için görüntünün PC platformuna ait olup olmadığı ve Ultrawide ekran desteği olup olmayacağını sordu. Sorulan bu soru üzerine Guerilla Games’in topluluk yönetici Anne van der Zanden, aşağıda görebileceğiniz görüntünün oyunun PC sürümüne ait olduğunu ve Ultrawide ekran desteği olacağını doğruladı.

Horizon Zero Dawn Yeni Bilgilerle Steam’e Geldi
Horizon’ın PC sürüme ait ilk görüntü

Horizon Zero Dawn’ın Steam sayfasında dikkat çeken bir diğer detay ise çıkış tarihi. Geliştiriciler, daha önceki röportajda belirtildiği gibi oyunun bu senenin yaz aylarında çıkarmayı planladıklarını duyurdu. Steam Başarımlarını da destekleyecek oyunun Türkçe dil desteği bulunmuyor ve bulut kayıt desteği hakkında şimdilik herhangi bir açıklama girilmemiş. Oyunun ön sipariş tarihi veya fiyatı hakkında da bir bilgi bulunmuyor. Guerilla Games oyunun çıkışına yaklaşıldıkça PC sürümü hakkında daha fazla bilgi geleceğinin altını çizdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı