Oyun

İçinizi Isıtacak Bir Oyun: Valiant Hearts The Great War

Dünya olarak zor günlerin yaşandığı bu günlerde, aslında yaşamın pek çok zorluktan oluştuğunu ve her şeye rağmen bu zorluklara karşı ayakta durmanın önemini vurgulan Valiant Hearts: The Great War harika atmosferi ve olay örgüsü ile eşsiz bir oyun olarak öne çıkıyor.

Mermi Olmadan Savaş

Savaş oyunları için en büyük etmen şüphesiz silahların ya da mermilerin olmasıdır. Ancak Valiant Hearts: The Great War temelde bir savaş oyunu olmasına rağmen silah ve mermi barındırmaması açısından herkesin beğenerek oynayacağı bir oyun olarak öne çıkıyor. Ubisoft’un yapımcılığını üstlendiği bu özel oyun bulmaca ve aksiyon severler için gözden kaçmaması gereken bir yapım. Son derece basit çizimler ile harika bir hikayeyi geliştiren oyunda ana amaç, I. Dünya Savaşı esnasında oğlunun izini sürmeye çalışan bir babayı kontrol etmek.

Oyun, savaş döneminde yazılmış mektuplardan yola çıkılarak hazırlanmış. Oyun boyunca bu mektuplar bize eşlik ediyor ve her ne kadar oyunda Fransa tarafında olsak da tüm uluslar için yaşanan tahribatı görmenize neden oluyor. Oğlunu bulmak için yola çıkan baba kendisini amansız bir maceranın içinde bulmuştur. Savaşın tüm vahşetini ve anlamsızlığını özel bir şekilde yansıtan bu oyun sayesinde tarih kitaplarınızdan aşina olduğunuz atmosfere kolayca girebilirsiniz.

Oyun boyunca çeşitli bulmacaları çözerek oyunda ilerliyor ve bu esnada başka karakterleri de kontrol etme imkânı buluyorsunuz. Bu sayede Valiant Hearts: The Great War tek bir kişinin öyküsü olmaktan çıkıp çok sesli bir yapıya bürünüyor ve savaşın nasıl farklı kesimleri etkilediğini tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Oynaması son derece güzel ve anlamlı olan bu oyunun en büyük dikkat çeken tarafı ise müzikleri oluyor. Her müziğin oyundaki dramatik yapıyı geliştirmek için özenle seçildiğini belirterek, son zamanlarda hikayesi ile sizi kendinize çekecek bir oyun oynamak isterseniz, Valiant Hearts: The Great War doğru tercih olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı