Oyun

İki Dev Şirket Daha PAX East’den Çekildi

Yarın gerçekleşecek olan PAX East iki önemli geliştiriciyi daha kaybederek büyük bir yara aldı. CD Projekt Red ve PUBG Corp etkinlikten çekildiklerini açıklayarak Sony, Square Enix ve Capcom’un yanında yer aldı.

Çin’in wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra çeşitli ülkelere yayılan koronavirüsü oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor. Sektörün önde gelen ve GDC, PAX East gibi etkinliklerin gözde firmaları artan salgın endişeleri yüzünden tek tek katılımlarını iptal etmeye devam ediyor. Daha önce Square Enix, Capcom ve Sony, yarın Boston’da gerçekleşecek olan PAX East’e koronavirüsü sebebiyle katılmayacaklarını açıklamışlardı.

Kervana CDPR ve PUBG Corp katıldı

Türkiye saati ile gece geç saatlerde, Cyberpunk 2077 ile bir kez daha piyasayı domine etmeye hazırlanan CD Projekt Red’in Kuzey Amerika ofisinin halkla ilişkiler başkanı Stephanie Bayer, şirketin etkinlikte yer almayacağını resmi twitter hesabından duyurdu. “Ekibimin PAX East seyahatimizi iptal ettiğini öğrendim o yüzden planlamanın aksine PAX East’de yer almayacağım,” açıklamasını yapan Bayer’e iptal gerekçesi sorulduğunu koronavirüsünü işaret etti ve çalışanlar sağlığının öncelikli olduğunu dile getirdi. Böylelikle kendisi CDPR’in PAX East’den çekildiğini resmi ağızdan duyurmuş oldu.

İki Dev Şirket Daha PAX East’den Çekildi
Cyberpunk 2077

CDPR’ın yanı sıra, sevilen battle-royale oyunu PUGB’nin arkasındaki geliştirici ekip PUBG Corp’da PAX East’i koronavirüs sebebiyle es geçeceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde oyunun hayranları için Boston’daki bir barda özel bir etkinlik planlamış olan yetkililer, “Koronavirüs kontrol altına alınıp seyahat etmek normal hale döndüğünde bu etkinliği başka bir festivale erteleyeceğiz,” diyerek PAX East’de olmayacaklarını resmi olarak duyurdu.

Sony, Square Enix, Capcom, CD Projekt Red ve PUBG Corp’u kaybeden PAX East etkinliği için bakalım son dakika iptal kararları gelecek mi yoksa sayı sadece bu şirketlerle mi kalacak göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı